Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Röportaj » Sezgi Sena akay: Hiçbir yerimde estetik yok | 28 Aralık 2015 Pazartesi 08:27

Sezgi Sena akay: Hiçbir yerimde estetik yok

2012 yılında Best Model of The World seçilen Sezgi Sena Akay, modellikten oyunculuğa geçiş yaptı. “Acı Aşk” dizisinde Melek olarak karşımıza çıkan Sezgi, dizide oynadığı karakter kadar naif, duygusal ve tatlı bir kız. Şu aralar kendisini tamamen işine vermiş, diziyle yatıp diziyle kalkıyor. Peki ya aşk? “Nasıl bir şey bilmiyorum, hayatım boyunca tatmadım” diyor!

* Sezgi Sena. Hangisini kullanıyorsun?  - Sezgi’yi kullanıyorum.  

* Sena ne demek?  - Parlayan, ışıldayan demek. Sezgi de sezebilme yeteneği zaten. İkisi de çok güzel ama Sena dediklerinde bakmıyorum bile.  

* Sezgilerin kuvvetli midir? - Çok. Ben kişinin isminin anlamını taşıdığına çok inanırım. Sena’yı da taşıyorum bence ama daha çok Sezgi bana uyuyor. Çünkü altıncı hissim çok kuvvetli.

* Bir örnek versen? - Bu projenin oluşum aşamasında rolü alacağımı biliyordum. Yarışma döneminde de birinci olacağımı hissetmiştim.  

* O biraz da özgüvenle alakalı... - Evet, özgüvenle de alakalı. Başka bir örnek gelmedi aklıma.  

* Senin çocukluk, gençlik yılların çok uzak değil. Neler hatırlıyorsun?  - En yakın hatıram yarışma. Tek çocuğum ben, kardeşim yok.  

* Tek çocuklar genelde arkadaşlarına düşkün olurlar. Var mı yakın arkadaşların hâlâ görüştüğün yoksa bu işle birlikte çevren değişti mi? - Ben biraz kendi kabuğunda yaşayan biriyim. Yalnızlığı çok seviyorum. Çok arkadaşım yok, olan arkadaşlarım da genelde annem, menajerim, annemin arkadaşları. Çünkü kendimden yaşça büyük insanlar birlikte olmayı daha çok seviyorum.  

* Arkadaşların arasında anneni de saydın, kaç yaşında annen? - Annem en yakın arkadaşımdır. 40 yaşında, aramızda 20 yaş var.   GÜZELLİĞİMİ SOYUNMA ODASINDA KEŞFETTİLER  

* Güzelliğini keşfettiğin ilk zamanı hatırlıyor musun ya da insanların seni keşfettiği zamanı? - Aynaya bakıp kimse herhalde “ben ne kadar güzelim” demez. Ben demedim hiç. Voleybol oynadığım zamanlarda, soyunma odasına girdiğimde arkadaşlarım keşfetti. Sürekli “senin ne kadar güzel fiziğin var, yarışmaya katılsana” diyerek aklıma soktular. Yolda yürürken bile insanlar beni model sanıyordu. Bu şekilde aklıma yer etti, ben de yarışmaya katıldım.  

* Uzun süre voleybol oynadın. Neden bıraktın sporu? Oyunculuk mu ağır bastı? - Antrenmanlarım çok yoğun olduğundan başka şeylere zamanım olmadı. Oyuncu olmak istedim, ertelendi. Enstrüman çalmak istedim o da ertelendi. Ama her şey tam vaktinde oldu. Sporcu olmak bana çok şey kattı.   ZEKA GÜZELLİKTEN DAHA ETKİLEYİCİ  

* Erkeklerin ilgisini ne zaman daha yoğun hissetmeye başladın?  - Bir ortama girdiğimde sadece erkeklerin değil, kadınların da dikkatini çekiyorum. “Ne kadar güzelsin” diyorlar ama biraz muhabbet ettikten sonra olay “ay ne kadar tatlı, sempatiksin ve akıllısın”a dönüyor.  

* Akıllı olduğunun söylenmesi güzelliğine yapılan övgüden daha mı çok hoşuna gidiyor? - Bence zeka çok daha etkileyici bir şey. Zeki değilsen istediğin kadar çekici ol, bir yemeğe çıktığında tüm olay biter.  

* İlk aşkını hatırlıyor musun? - Aşık olmadım. Üzülüyorum bu duruma ama olmadım.


Kaynak: Magazin D

ReklamGIF
etiketler İlgili Etiketler
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK