Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Moda » Plaj modasının yeni markası Zeynep Tunuslu for GİZ | 16 Temmuz 2015 Perşembe 08:40

Plaj modasının yeni markası Zeynep Tunuslu for GİZ

Özgün tasarımlarıyla dikkat çeken ünlü modacı Zeynep Tunuslu ve Şele Organizasyon & PR’ın kurucusu Gülay Şele ortak bir projeye imza atıyor.

İki başarılı ismi bir araya getiren proje kapsamında adından çok söz ettirecek “Haute Couture” koleksiyon hazırlandı. Zeynep Tunuslu for GİZ ismiyle sunulan koleksiyon; son yıllarda plaj modasına damga vuran “luxury beachwear”e yeni bir yorum getiren tasarımlarından oluşuyor.

 
İki kadın girişimci Zeynep Tunuslu ve Gülay Şele tarafından hayata geçirilen Zeynep Tunuslu for GİZ markasıyla “luxury beachwear” bambaşka bir boyut kazanıyor. Zeynep Tunuslu’nun tasarımı olan desenler ile hazırlanan “Haute Couture” koleksiyon, ilhamını tarihin derinliklerinden alıyor.
 
Tasarımların esin kaynağı, Kapadokya bölgesinde bulunan Göreme Açık Hava Müzesi’nde yer alan kiliselerdeki freskler. Kapadokya bölgesindeki kiliselerin 10. ve 11. yüzyılda inşa edildiği biliniyor. En eskisi ise 8. yüzyıla ait olan Saint Giovanni Battista Kilisesi. Bölgede bulunan Yılanlı, Tokalı, Elmalı, Çarıklı kiliselerindeki fresklerden ilham alınarak hazırlanan desenler plaj elbiselerinde kullanılıyor. Ayrıca desenlerde, geçmişten günümüze en iyi şekilde korunan mozaikleriyle ünlü San Vitale Bazilikası’nda resmedilen, en büyük Bizans imparatoru Jüstinyen'in eşi Teodora da yenilikçi yorumla kullanılıyor.

Kaynak: Magazin D

ReklamGIF
etiketler İlgili Etiketler
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK