Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Röportaj » Güzel Manken Tuğçe ARAL İle Çok Özel Röportaj | 03 Temmuz 2013 Carşamba 22:54

Güzel Manken Tuğçe ARAL İle Çok Özel Röportaj

Türkiye’nin en uzun bacaklı mankenlerinden Best Model Finalisti Tuğçe ARAL İle Çok Özel Röportaj!…

Röportaj öncesi…

Tuttuğunuz Takım: Galatasaray

En çok sevdiğiniz Yemek: Patetes,Mantı

En son aldığınız albüm: Mustafa Ceceli Es

En çok dinlediğiniz bayan şarkıcı: Demet Akalın

En çok dinlediğiniz bay şarkıcı: Murat Boz

Tuğçe hanım merhaba nasılsınız? Bize Kendinizden Bahsedermisiniz?

Tuğçe Aral: Teşekkür ederim gayet iyiyim. 22 yaşındayım. Ailem Gürcistan göçmeni ama ben istanbul’da doğdum ve büyüdüm. Koceeli üniversitesi ingilizce öğretmenliği bölümü mezunuyum. Ayrıca Anadolu üniversitesinde 3 sınıfta okuyorum. 3bucuk yıldır profesional anlamda modellik yapıyorum. İstanbul fashion week gibi iyi ve kaliteli defilerler’de yer alıyorum. Aynı zaman’da Türkiyenin en uzun bacaklı mankenlerinden biriyim.

Modelliğe kaç yaşında başladınız? Ailenizden destek gördünüz mü?

Tuğçe Aral: Modelliğe 18 yaşında başladım. Ailemin isteği üzerine modellik yapma kararı aldım. Ailemin ve çevremizin desteği hep oldu. En çok annem yanımda oldu.

(Tuğçe Aral röportaj için buluşacağımız mekana kıymetli annesi ile geldi)

Modacılar genelde Türk mankenleri çok kaprisli bulurlar yabancı modeller ile daha rahat çalıştılarını söylerler. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Tuğçe Aral: Ben de tam tersi ile karşılaştım. Genelde yabancı modeller daha istekli olur ama daha çok tercih edilmesinin sebebi daha ucuz fiyatlarla çalışırlar. Aynı ortamda çalıştığım bir çok yabancı manken oldu daha güleryüzlü görünseler de kaprisliler.

Oyuncu olmayı düşünüyormusunuz? Şimdiden Eğitimini aldınız mı?

Tuğçe Aral: Erdoğan Sıcak’tan tiyatro eğitimi aldım. Aynı zamanda 3 sene önce Ayla Algan’dan da eğitim aldım. Oyunculuk teklifi gelirse eğer hayır demem! Ama asıl isteğim modelliğimin dışında sunuculukta yapmak.

Gece hayatına Düşkünmüsünüz?

Tuğçe Aral: Eğlenmeyi çok seviyorum ama alkol kullanmıyorum. Kendime zarar vermeden eğleniyorum :)Alkol ve sıgara kullanmıyorum.

Tuğçe Aral: Ailem her konuda bana çok güvenir bu işe girmeme vesile oldukları için hep beraber oluyoruz ve dikkatli adımlar atmamda annem büyük destekçim. Hep yanımdadır menajerim gibi :)

berguzarr

 

Manken olup modayı takip etmemek mümkün değil. Sizin bu sezon beğendiğiniz trendler neler?

Tuğçe Aral: Bu sene salaş modeller çok moda ve rahat kullanılıyor. Ben genelde mini elbiseler, etekler ve kotlar kullanırım bacak özgüvenimden olsa gerek :) Sade ve şık kıyafetleri tercih ediyorum.

Çıkmak istediğiniz Defilerle var mı?

Tuğçe Aral: En çok yer almak istediğim defilelerden birisi Versace

Evlilik düşünüyormusunuz? Evleneceğiniz kişi nasıl biri olmalı?

Tuğçe Aral: Zamanı gelince tabiki düşünürüm. Evleneceğim kişi çok kıskanç olmamalı. Kısıtlamalardan nefret ediyorum. Mantıklı karar vererek evlilik yapmak isterim.

Türkiye’de en çok beğendiğiniz model?

Tuğçe Aral: Güzide Duran’ı çok beğeniyorum. Bana göre Türkiyenin en iyi modeli çok farklı karakteristik bir yüzü var. Yürüyüşü, duruşu ben çok beğeniyorum.

Burcunuz nedir? Astroloji’yi takip ediyormusunuz?

Tuğçe Aral: Oğlak burcuyum. Astrolojiyi çok fazla takip etmiyorum. Kendi burcumu takip etmeye çalışıyorum. Burcumun bütün özelliklerini taşıyorum. Oğlak burcu çok kararlıdır, dürüsttür, inatçıdır ve tuttuğunu koparır.

Son röportajınız da annenizin çok fedakar olduğunu söylemiştiniz. Sizde anneniz gibi fedakarmısınız?

Tuğçe Aral: Annem kadar fedakar olabileceğimi sanmıyorum. Anneme hayranım benim yapım annemden farklıdır. Ben biraz daha sertim: Annem gibi olabilmek için gayret ediyorum.

Türkiye’nin en uzun bacaklı mankenlerinden birisisiniz. Bacak boyunuz kaç? Ailenizde uzun sizin gibi uzun boylu var mı?

Tuğçe Aral: Boyum 1.77 cm  Bacak boyum 1.17 cm Ailemizde herkesin boyu uzundur.

İngilizce öğretmenliği bölümü mezunusunuz. Öğretmenlik yaptınız mı? Neden modelliği tercih ettiniz?

Tuğçe Aral: Stajerlik zamanımda öğretmenlik yapmaya başladım ve bir çok deneyimim de oldu. Daha sonra modellik yapmaya başladığım anda daha keyifli ve istekli olduğumu anladım. Modellik yapmaya karar verdim. Çünkü; Modelik te belli bir yaşa kadar yapma şansın var. Oğretmenliği 40 yaşımda da yapabilirim.

Kıbrıs defileniz de baş manken olarak oldukça dikkat çektiniz. Sizce Baş manken ne demektir?

Tuğçe Aral: Öncelikle Kıbrısın en iyi ajanslarından bir tanesi ile çalıştığım için çok  memnunum. Baş manken her zaman ilk çıkar ve daha dikkat çeker ilk çıkmasından ziyade defileyi baş manken yönetir. İlk olarak baş manken podyuma çıkar ve arkasındaki modeller baş mankene göre haraket eder. Ya da toplu çıkışlarımız da baş mankenin toplu komutları çok önemlidir. Baş manken eğer hata yaparsa defile tamamen fiyasko olur.

berguzarr

Günlük yaşantınız’da topuklu ayakkabı kullanıyormusunuz?

Tuğçe Aral: Kesinlikle kullanırım. Topuklu ayakkabı vazgeçilmezimdir. Düz ayakkabı hiç kullanmadım. Evde bile topuklu terlikler ile geziyorum :)

Defilede her kıyafeti giyermisiniz?

Tuğçe Aral: Model asla kıyafet ayrımı yapmamalı. Hiçbir zaman yapmadım. Eğer o fiziğe sahipsen her kıyafeti cesurca taşımak zorundasın.Modellik yapıyorsa giyecek! Türk mankenlerin mayo ve bikini fobileri var ama dünya genelindeki top modeller sürekli bikini ile podyumda!

Ses tonunuz Demet Akalın’a çok benziyor. Sizde mankenlikten sonra şarkıcı olmayı hiç düşündünüz mü?

Tuğçe Aral:Evet Demet Akalın’a ses tonumu çok benzetirler. Sesimin güzel olduğunu söylerler. İlerde belki bir single ile süpriz yapabilirim. Ama modellik yapmayı çok seviyorum.


Kaynak: Aslan SAYIM

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (1)
Hüsnü Dilaver
(16 Temmuz 2013 11:31)
Bu nedir arkadaş. Manken olarak çıkıyor aynı zamanda oyunculuk ve albüm teklifleri gelirse onunla da ilgilenirim diyor. Sonra öğretmen de olurum diyor. Bir şey için karar verirsin onu en iyi şekilde yapmaya çalışırsın. Çamur gibi her yere bulaşırsan sadece kötü bir iz bırakırsın. Bu arkadaşımız kötü de olsa iz bırakamayacaktır ama neyse :)

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK