Magazin D » Magazin | Tarih: 07 Aralık 2014 21:21
'Bu defile de Napolyon gibi para para para değil...'
19. yy Fransız döneminin ihtişamından etkilenerek hazırladığı Rococo’ dan Victorian dönemine kadar geniş bir yelpazeyi kapsayan “Age in Vogue” adlı koleksiyonu ile moda severlerin karşısına çıkmaya hazırlanan genç tasarımcı Emine Yıldırım, defilesi için gün sayıyor.

İzmir Swiss Otel’in balo salonuna kurulacak muhteşem bir 19.yy Paris sokağı dekorunda podyumda yürüyecek olan Tülin Şahin’i daha önce hiç böyle görmediniz?

Organizasyonunu ve koreografisini Öner Evez’in üstlendiği, 6 Aralık’ta gerçekleşecek defile de ünlü tasarımcı Emine Yıldırım, güzelliği ve ihtişamıyla bir dönemin imparatoriçesi Napolyon’un eşi Josephine Türkiye’nin ünlü top modeli Tülin Şahin’le podyumda hayat bulacak.

Bir çağı ele alan ve 45 parçadan oluşan “Age in Vogue” defilesinde 22 modelin yanı sıra imparatoriçe Josephine olarak karşımıza çıkacak olan Tülin Şahin, ‘Dönemin en güçlü, zeki ve yaşadığı dönem içinde Paris modasının kendisinden ilham aldığı bir kadını podyumda canlandıracak olmak çok heyecan verici. Eşi Napolyon gibi biz para para para değil, moda moda moda diyeceğiz” dedi.

Ünlü tasarımcı Emine Yıldırım ‘Moda tarihinde en çok 19 yüzyıldan etkilendim. Güzelliği ve ihtişamı ile bir dönemin imparatoriçesi olarak anılan Napolyon’un eşi Josephine bunlardan birisidir. Yaşadığı dönem boyunca Paris modası onun elbiselerinden ilham aldı. Ayrıca Napolyon’ la olan aşkları kitaplara konu olmuştur. Josephine özel olarak beni de etkilemiştir ve koleksiyonda birkaç parça ile onun kıyafetlerini yorumlamaya çalıştım. Bu kıyafetlerle Tülin Şahin Josephine olup bizi büyüleyecek’ dedi.

https://www.magazind.net/yazdir-6124-Bu-defile-de-Napolyon-gibi-para-para-para-degil.html