Magazin D » Röportaj | Tarih: 22 Haziran 2014 22:28
Soğuk değil, samimiyim
Oyuncu, sunucu, model ve elini attığı işlerde başarılı olan güzel oyuncu Pınar Altuğ, Bugün Gazetesi'nden Gülden Avuç'a konuştu.

İşte Pınar Altuğ'un Bugün Gazetesi'nden Gülden Avuç'a verdiği röportaj...

Pınar Altuğ Atacan, hayatımıza 1994 Türkiye Güzellik Kraliçe’si olarak girdi. Ancak öyle kalmadı. 10 parmağında 10 marifet olan insanlardan… Mankenlikle başladığı kariyerine, oyunculuğu, sunuculuğu, marka yüzü olmayı ve son olarak da tasarımlarıyla iş kadınlığını ekledi. Ancak Pınar Altuğ Atacan, hepsinden önce bir anne ve eş… 5 yaşındaki kızı Su ve eşi Yağmur Atacan’la mutlu bir hayatı var. Atacan’la gelecekteki projelerini, kızını, evliliğini kısaca hayatı konuştuk…

*Nestle Pure Life’ın ‘Obezite’ye Karşı Hareket Zamanı’ kampanyasının yüzüsünüz. Markayı tercih etmenizin nedenini anlatır mısınız?

Su yaşamımızın en vazgeçilmezlerinden biri, sağlıklı yaşam dendiğinde ilk akla gelenlerden… Bana kampanya yüzü olmam teklif edildiğinde çok mutlu oldum ve iş birliğimizin ikinci senesi oldu bile

GÜNDE EN AZ 8 BARDAK SU

*Yüzü olduğunuz markanın sizi seçme nedeni ne olabilir?

Biz sağlıklı yaşayan bir aileyiz sanırım bunun etkisi olmuştur.

*Siz sağlıklı yaşam için günde kaç litre su tüketiyorsunuz?

Günde en az 8 bardak su, kampanyamızın da sloganı…

*Hanımlara ‘obezite’ye karşı ne önerirsiniz?

Öncelikle bol su içmeliler çünkü su sıfır kalorili en sağlıklı içecek alternatifi, hem yağ yakımını hızlandırıyor hem de açlığınızı bastırıyor. Eğer biraz da egzersiz eklersek hele bir de yememize de dikkat edersek ne kilo kalır ne bir şey...  Aslında hayatımızdaki ufak değişikliklerle bunu başarmak mümkün. Hareketsiz bir yaşamdan uzak durmak ve hayata biraz hareket katmak çok önemli.

EV iŞi YAPMAYI EGZERSiZ SANIYORUZ

*Sizce Türk kadınları yeterince hareket ediyor mu?

Biz genelde ev işi yapmayı egzersiz yapmak sayan bir milletiz, yeteri kadar yoruluyorum bir de spor yapmaya gerek yok düşüncesinden vazgeçmemiz lazım. Yürüyüş yapmaya başlarsak hareketsiz yaşamımıza son vererek işe başlayabiliriz.

*Sağlıklı yaşam için küçük sırlarınız var mı?

Benim de yemeği kaçırdığım zamanlar elbette oluyor ama ertesi gün biraz daha dikkat ederek, hareket etmeye özen göstererek ve bol su içerek hemen denge kuruyorum.

Tam bir kontrol manyağıyım

*Pınar Altuğ bir marka… Bu markayı korumak için neler yapıyorsunuz?

Ben kontrol manyağı bir insanım, kendimi kolay kolay kimseye teslim edemiyorum. Her şeyi kendim yapmaya çalışıyorum ve içimden geldiği gibi hareket ediyorum.

*Pınar Altuğ markasını yaratmak sizin için bir kariyer planı mıydı? Güzellik yarışmasıyla hayatımıza girdiğiniz dönemde bugünlerin planını yapmış mıydınız?

Hayır hiç böyle planlarım yoktu, hele yarışmaya girdiğim zaman… Neşe Erberk’in isteğiydi güzellik yarışmasına katılmam. Sonrasında da hayatın getirdiği gibi yaşayıp elimden geldiği kadar doğru tercihler yapmaya çalıştım. Sanırım yanlış bir karar değilmiş.

SOĞUK DEĞiL SAMiMiYiM

*Pınar Altuğ Atacan çok iş yapıyor ama hiçbir şey yapması da her daim popüler… Bunu nasıl sağladınız?

Bunun için özel bir şey yapmadım. İçimden geldiğince ve strateji uygulamadan yaşıyorum. Belki bu samimiyetin etkisi olmuştur.

GÜNDE 4 SAAT UYKU

*Annesiniz, eşsiniz, marka yüzüsünüz, oyuncusunuz, sunucusunuz, tasarımlarınızla ticarete de el attınız. Bu kadar enerjiyi nereden buluyorsunuz?

Çalışmayı seviyorum ama zaman yetmeyebiliyor. Şimdi uyku süremi azaltmak için kendimi terbiye etmeye çalışıyorum. 6 saate düşürebildim ama henüz altına inemedim. Günde 4 saat uyku bana yetmeye başladığında her şey daha kolay olacak.

*Tekne tekstili markanız ve ayakkabı çanta tasarımlarınız var.  Bu işle ilgili başka planlarınız var mı?

By Pınar Altuğ ayakkabı ve çanta koleksiyonu bir kereye mahsus yapıldı. Belki ilerde tekrarlarım. Tekne tekstillerine artık ev koleksiyonları da eklendi ama hâlâ kişiye özel üretimler favorim. Mağaza konusuna gelince, konuşmanın başında söylediğim gibi ben kontrol manyağı bir insanım, mağazanın başında kendim durmak isterim ama şu an için böyle bir zamanım yok.

ÜLKESiNE BAĞLI BiRiYiM

*İlerde yurtdışında yaşamak gibi planlarınız var mı?

Şu an için yok, ben ülkesine bağlı biriyim.

YUMUŞAK VE ANLAYIŞLI DEĞİLİM

*Çocuklar Duymasın artık bir TV efsanesi oldu. Meltem’i en yakın arkadaşınız gibi hissediyor musunuz?

Yakın arkadaşım gibi değil çünkü çok başka yapılara sahibiz.Ben Meltem kadar yumuşak ve anlayışlı olamayabilirim. Ama Meltem               benim bir parçam.

*Dizilerin reyting savaşı yaşadığı, 20-30 bölüm yayınlandığında yapımcıların bayram ettiği bir dönemde, uzun yıllar ekranda olmak size ne hissettiriyor?

Mutlu oluyorum. Çocuklar Duymasın bir efsane. Türk televizyon tarihine adını altın harflerle yazdırmış bir projenin oyuncusu olmak bana gurur veriyor.

*Zaman zaman farklı roller oynamayı istiyor musunuz? Sizi sinemada görebilecek miyiz? Şu dönemde gelen herhangi bir teklif var mı?

Farklı roller tabii ki çok eğlenceli ama yeni gelen roller Meltem’i unuttursun gibi bir düşüncem hiç olmadı.  Sinema filmi tabii ki  isterim ama gerçekten içinde olmak isteyeceğim bir proje gelmedi.

ANNELiK PARANOYAK OLMAK DEMEK

*Mutlu bir evliliğiniz, dünya tatlısı bir kızınız var. Pınar Altuğ, bütün işlerinin dışında nasıl bir anne,nasıl bir eş?

Aslında bu soruyu kızıma ve eşime sormak lazım ama sanırım benden memnunlar

PINAR ALTUĞ'UN İSYANI

PINAR ALTUĞ'DAN ALACAKLIYIM

ÖNCE KIZIM, SONRA HER ŞEY

*Su dünyaya geldikten sonra hayatınızda önemini kaybeden ve daha fazla önemli olan ne oldu?

Kızım dünyaya geldikten sonra hayatımın merkezi o oldu. Önce Su sonra her şey. Hepsine birden yetişebilmek için de az uyku…

*Ona öğrettiğiniz en önemli şey nedir?

Doğru olmak, iyi insan olmak.

*Birlikte yapmaktan en çok keyif aldığınız şey nedir?

Biz hayatı paylaşıyoruz. Beraber her şeyi yapabiliriz ama tabii ki onun tercihi el becerileri, aktiviteler yapmak.

*Kızınızın geleceğiyle ilgili tedirginlik yaşadığınız oluyor mu? Malum ülkemizde son dönemde yaşanan olumsuz olaylar var?

Anne adayı olduğunuz andan itibaren hep endişeli hatta paranoyak bir insan oluyorsunuz. Ben her şey yolunda gitse de acaba onun için en doğruları yapabiliyor muyum diye hep endişeleneceğim, anne olmak böyle bir şey

https://www.magazind.net/yazdir-4105-Soguk-degil-samimiyim.html