Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Magazin » Ünlülerin uyuşturucu şifresi çözüldü | 07 Ağustos 2013 Carşamba 11:26

Ünlülerin uyuşturucu şifresi çözüldü

Polis, ünlü isimlerle 'torbacılar' arasındaki şifreli konuşmaları da çözdü.

Sinema ve televizyon dizilerinin ünlü oyuncularına yönelik yapılan narkotik operasyonunda, aralarında Kenan İmirzalıoğlu, Sarp Apak, Nehir Erdoğan, Engin Altan Düzyatan'ın da bulunduğu 30 ünlü isim ile 19 torbacının, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgusu devam ediyor.

ŞİFRELER ÇÖZÜLÜYOR

Yapılan telefon dinlemelerinden sonra ünlü isimlerin uyuşturucu tacirleri ve aralarında yaptıkları görüşmelerde kullandıkları şifreler de çözüldü. Polisin açıklamasına göre "Yerli - Esrar", "Yabancı - Bonzai" anlamına geliyor. Ayrıca"Kitap bitti  - Uyuşturucu bitti", "Kitap okuyorum - Uyuşturucu içiyorum" "CD getir - Uyuşturucu siparişi", "Film izlemeye gidelim - Birlikte uyuşturucu içelim" şeklinde kullanılıyor. Öte yandan teknik takibe "Tekst getir - Uyuşturucu getir" ifadesi de yakalandı.

Uyuşturucu operasyonu kapsamında, Berrak Tüzünataç'ın da arandığı ortaya çıktı. Yurtdışında bulunan ünlü oyuncunun, Türkiye'ye döner dönmez gözlatına alınacağı öğrenildi.

GEZİ'NİN İNTİKAMI MI?

Öte yandan gözaltına alınan oyuncuların hepsinin Gezi eylemcilerinin destekçisi olması akıllara "Bu operasyon Gezi'nin intikamı mı?" sorusunu getirdi.


Kaynak: Magazin D

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK