Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Röportaj » Tuğba Özerk'ten samimi açıklamalar | 05 Temmuz 2014 Cumartesi 22:18

Tuğba Özerk'ten samimi açıklamalar

İlk geri vokal deneyimini henüz 12 yaşındayken Sezen Aksu’yla gerçekleştiren ve 2002 yılında albümü ‘Dün Gibi’yle müzikseverlerle buluşan Tuğba Özerk son single’ı ‘Derin Darbe’yle yaza hızlı girdi
Tuğba Özerk, Akşam Life'a konuştu..

Son zamanlarda sıkça duyduğumuz yeni bir şarkı Derin Darbe.. Hikayesini bize anlatır mısınız? 
Evet, yaza ‘Derin Darbe’yle güzel bir giriş yaptık. Eski bir İtalyan şarkısı olan ‘La Cante mi Cantare’ye düzenleme gerçekleştirdik. Fikir prodüktörüm Samsun Demir’e aitti. Şarkının sözlerini Zeki Güner yazdı. Düzenleme Onur Betin’e ait. Sonrasında hemen yeni fotoğraf çekimleri için Cahit Baha Pars’la bir araya geldik. Konsept belirledik çekimimizi gerçekleştirdik ardından da hemen klip geldi zaten.

Yeni single ile imaj değişikliği de görüyoruz. İnsanların eski Tuğba ile yeni Tuğba arasında gördüğü fark ve verdiği tepki nasıl?
Öncelikle birçok kişiden ilk tepki hep aynı. ‘Ya ne güzel bir kadınmışsın diyor herkes’.Ben önceden kendimi çok sakladığımı fark ettim. Kapatıyordum kendimi sanırım biraz.

Yeni single çalışmanızla beraber nasıl bir dönem başladı?
Bir kere en pozitif ve hareketli olduğum bir döneme girdim. Bunun işin ışığıyla alakası olduğunu düşünüyorum. Ekibimden çok mutluyum bu çok pozitif yansıyor. Tek başınıza mücadele etmek çok zor. Türkiye’de menajerlik sistemine baktığınızda çok sistemli yürümüyor her şey. Oturduğu yerden iş bağlamak diye bir şey yok bu herkesin yaptığı bir şey. Ufuk Ergin’le çalışmaya başladığım zaman da kendisinin ne kadar sistemli ve programlı ilerlediğini gördüm. Biz beraber çok güzel bir enerji yakaladık. Basın danışmanım Gizem’le de öyle. Devamlı düşünen ve üreten bir ekip olunca işler daha kolay ve sistemli ilerliyor. Dolayısıyla benim içim çok rahat.

Yeni çalışmaların geleceğine dair sinyaller var sanki?
Bahsetmiş olduğum bu sistemi bu şekilde ilerlettiğimiz sürece biz hep yeni bir şeyler yapacağız. Tabii ki var sırada olan projeler. Ben zaten sürekli yazıyorum. Yazdıklarım arasında güzel slowlar var, aramızda single yaparız diye konuşuyorduk ama sanırım tek şarkıyla kalmayacağız. O sayı yükselecek gibi gözüküyor. 

Cover şarkı olabilir mi mesela?
Neden olmasın. İki tane şarkı var daha önceden kimsenin yapmamış olduğu. İnsanların duyunca da çok şaşıracağı türden şarkılar. Bir tane 80’lerden bir tane 90’lardan şarkılar var aklımda belli de olmaz ikisini de koyabiliriz. İkisi de çok hareketli şarkılar. Değişik olacak gibi gözüküyor. Kararı prodüktörüm Samsun Demir ve menajerimle beraber vereceğiz. Bakalım.. 

KİMSE ŞARKILARINI KÖTÜ OKUYAN BİRİNE VERMEK İSTEMEZ

Sahnede söylemekten en çok keyif aldığınız şarkılar nelerdir ?
En çok, eşlik edilen parçaları söylemek ayrı keyif veriyor.

Peki bugüne kadar en çok hangi şarkılarınız beğenildi?
Kendi yazdığım şarkılardan soruyorsan eğer ‘Gidesim geldi’, ‘Acı hatıralar’ ve ‘Aklımda sen varsın’ bunlar çok top şarkılar oldu. Sahnede söylediğim zaman herkes eşlik eder hep bir ağızdan söylenir. Onun dışında hareketli olarak çıkarttığım şarkılardan da çok sevilenler oldu. ‘Yastık’, ‘Makas’, ‘İlan’ ve ‘Zar’ gibi şarkılarda yine herkesin bildiği ve eşlik ettiği şarkılar arasında. Allah’a şükür hep çok beğenilen şarkılar benim oldu. Çok usta ve büyük isimlerle de çalıştım. Nazan Öncel, Sibel Can, Selami Şahin, Serdar Ortaç, Şehrazat. Kimse şarkılarını kötü okuyan birine vermek istemez sağ olsunlar bana güvendiler şarkılarını verdiler bu isimlerin şarkılarını okurken çok mutluluk duydum yine okurum bu benim için ayrı bir gurur. 

Sosyal medya hakkında ne düşünüyorsunuz? Aktif şekilde sosyal medya kullanır mısınız ?
Aktif sayılan kullanıcılardanım ben de evet. Sosyal medyanın gücü çok önemli. Katıldığımız programlar, etkinlikler, konser takvimleri sürekli olarak paylaşılıyor. Bu anlamda iyi olduğunu düşünüyorum. Bu ara instagram’a sardım sürekli fotoğraf çekip paylaşıyorum hesabımdan. 

Kendinizi en rahat nasıl hissediyorsunuz?
Jean, tişört, az makyaj. Günlük hayatta daha sakin daha sade seviyorum. Zaten günlük yaşantımda makyaj genelde yapmıyorum. 

Kendinizi mutlaka biliyorsunuzdur fakat bu fotoğraflar sonrasında kendinizde keşfettiğiniz özellikleriniz oldu mu?
Kendimde keşfettiğim bir özellik demeyelim de bana çok pozitif dönüşler gerçekleşti. Beğenen olduğu kadar beğenmeyen de olmuştur illaki ama genelde yorumlar hep olumlu yönde olduğu için bana da güzel yansıdı bu. İnsanlar bendeki değişikliği fark ettiklerini söylediler mesela bu beni çok etkiledi. Çünkü gerçekten hem ruhumda hem bedenimde bir değişiklik vardı bunu yansıtmış oldum.

Peki kendinize edinmiş olduğunuz bir hayat felsefesi var mı? 
Var tabii olmaz mı.. Benim hayat felsefem zaten genelde hep insana dayalı insanları sevmek ve değer vermekten geçer. Ne olursa olsun insanları sevmekten ve şans vermekten yanayım. Bu felsefe her zaman benim hayatımda. 

BENİM İÇİN BİTEN BİTMİŞTİR!

Yakın zamanda evliliğe doğru giden ilişkinizi noktaladınız neden ?
Evet ilişkim bitti. Allah herkesin yolunu açık etsin. 

Sosyal medya üzerinden size gönderme yaptığı da yazıldı ama kesin bir bitiş mi bu yoksa geri dönüş olabilir mi ?
Ben böyle göndermeler yapma taraftarı değilim. Bilmiyorum o göndermeler de bana mıdır değil midir ama bu saatten sonra zaten ilgilenmiyorum. Benim için biten bitmiştir. Dediğim gibi herkes için hayırlısı olsun. 

Yazdığınız slow şarkılarla herkesin beğenisini toplayan bir isimsiniz. Bu dönemde yeni slowlar gelebilir mi ?
Neler yazdım neler (gülüyor). Daha önceden yazdıklarım da vardı yenileri de eklendi.. Tabii ki insan hayatının her bir döneminden besleniyor dolayısıyla etkisi olmuştur bu dönemin. İyi ya da kötü yaşadığım her şey bana şarkı olarak geri döndüğü için hayata hep teşekkür ediyorum.

Tuğba Özerk’in unutamadığı sahne performansı hangisiydi?
Çok güzel çok keyifli konserler yaptık tabii. Ama akılda kalanlardan soruyorsan Kayseri Erciyes Üniversitesi’nde bir konser gerçekleştirmiştik.100 bin kişi vardı o muhteşem bir şeydi. Sahne üstünden baktığınızda ucu bucağı görünmeyen insan kalabalığını görmek büyük mutluluk.

Kaynak: Tarkan Acar

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK