Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Kültür-Sanat » Son Mektup, 18 Mart Çanakkale Zaferi gününde vizyonda! | 16 Mart 2015 Pazartesi 23:55

Son Mektup, 18 Mart Çanakkale Zaferi gününde vizyonda!

Çanakkale Savaşı sırasından bir öyküyü anlatan Son Mektup filmi, 18 Mart Çanakkale Zaferi gününde sinemalarda...

Çanakkale savaşında yazılan bir mektubun hikayesini beyazperdeye taşıyacak olan Son Mektup filmi 18 Mart Çanakkale Zaferi gününde vizyona giriyor. 120 filmi ile beğeni toplayan Özhan Eren, yine tarihimizden duygusal bir öylüyle izleyicinin karşısına çıkıyor. Son Mektup filminin konusu ise şöyle:

“Avrupa’da 1914′te 1. Dünya Harbi’nin başlamasından kısa bir süre sonra Türkler de kendilerini harbin içerisinde bulurlar. Harpte Almanya ile beraber hareket eden Osmanlı İmparatorluğu tarih sahnesinde son yıllarını yaşar. O günlerde gönüllü olarak Çanakkale’ye giden ve orada tanışan Pilot Yüzbaşı Salih Ekrem ile Nihal Hemşire, bir yandan vazifelerini yerine getirmek için koştururken, diğer yandan da Fuat isminde kimsesiz bir çocuğu korumak için birlikte mücadele etmeye başlarlar. İngilizlerin bir hava baskınında Salih Yüzbaşı’nın ona yardımı sayesinde kurtarılan kimsesiz çocuk Fuat, Nihal hemşirenin kanatları altına sığınarak Salih Yüzbaşı ile Nihal’in daha da yakınlaşmasına vesile olur. Bu beraberlik kısa sürede “harp şartlarında dile getirilemeyen” büyük bir aşka dönüşür. 18 Mart tarihine kadar süren çatışmalarda Salih Ekrem Yüzbaşı, Nihal Hemşire, Nusrat Mayın Gemisi’nin Kaptanı Hakkı Yüzbaşı, Doktor Ragıp Yüzbaşı ve Erika Hemşire bir yandan bütün gayretleri ile vatan müdafaasına koşarken, diğer yandan da ayrılmaz dostluklar kurarlar.”

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ

1. Dünya Savaşın’da İttifak donanma güçleri Çanakkele’de en yoğun ve şiddetli saldırısını 18 Mart günü yapmıştır ama Türk ordusunun zaferi ile Çanakkale’nin boğazlardan geçilemeyeceği gösterilmiştir. Bugünden sonra ittifak güçleri karadan saldırı düzenlemek için harekete geçmişlerdir.


Kaynak: Tarkan Acar

ReklamGIF
etiketler İlgili Etiketler
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK