Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Röportaj » SENCER ALAGÖZ İle RÖPORTAJ | 03 Temmuz 2013 Carşamba 23:17

SENCER ALAGÖZ İle RÖPORTAJ

Değerli magazin okurlarımıza merhaba...

Bu hafta çiçeği burnunda şarkıcı SENCER ALAGÖZ ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Bizi kırmayıp röportaj teklifimizi kabul ettiği için tekrar teşekkür ederiz. İlk Albümü Mavi Sular ile müzik listelerine giriş yapan ALAGÖZ  Yeni albümü O Kadın İle 2. albümünü çıkardı. Herşey bitmiştir artık Şarkısına Ünlü şarkıcı, oyuncu, sunucu FULDEN URAS ile Muhteşem bir ikili olup düet yaptı. Yok Mu şarkısı ile dikkat çeken O Kadın albümü farklı müzik tarzında. Müzik marketlerden alıp dinleyebilirsiniz ben aldım dinledim tek kelime ile HARİKA

RÖPORTAJ

Öncelikle röportaj teklifimizi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Nasılsınız Sencer bey neler yapıyorsunuz günlük yaşamınızı anlatırmısınız?

Sencer Alagöz: Teşekkürler çok iyiyim. Müziğin yanı sıra Volvo Otomobilleri'nin Türkiye ile beraber Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkîye Cumhuriyetlerden sorumlu satış direktörüyüm. Dolayısıyla haftaiçi her gün  09:00-18:00 saatleri arası ofiste oluyorum. Mesai bitiminden itibaren de müzikle ilgili çalışmalarımı sürdürüyorum. Haftasonlarında ise yine müzik odaklı yaşıyorum.

Röportajımıza ilk olarak yeni albümünüz 'O Kadın' ile başlayalım albüm kaç şarkıdan oluşuyor kimlerle çalıştınız?

Sencer Alagöz: O Kadın albümümde toplam 12 şarkı bulunmakta. Babam Selçuk Alagöz ile seslendirdiğim parça ile halam Rana Alagöz'ün 1971'de Altın Plak aldığı ve benim albümümde Fulden Uras'la seslendirdiğim "Herşey Bitmiştir Artık" dışındaki tüm parçaların söz ve müzikleri bana ait. Albümün müzik direktörlüğünü kuzenim (Rana Alagöz'ün oğlu) Dağhan Kök üstlendi.  Akustik parçaların aranjesi Dağhan Kök ve Batur Yurtsever tarafından gerçekleştirilirken; remix ve mix parçaların aranjesi Burak Buluç tarafından yapıldı. Ayrıca ünlü caz sanatçısı İmer Demirer 2 şarkıda bana trompet ve fluger horn ile eşlik etti.

 

Herşey bitmiştir artık şarkısı ile yeni bir cover çıkışı yaptınız Fulden Uras ile düet yaptınız. Neden Fulden Uras ile çalıştınız?

Sencer Alagöz: Fulden benim çocukluk arkadaşım aslında. Ancak yıllar sonra, ben profesyonel olarak müzik yapmaya başladıktan sonra tekrar biraraya gelme fırsatımız oldu. Ve bir gün ben, eşim Hande, Fulden ve aranjör arkadaşımız Burak Buluç sohbet ederken bu proje ortaya çıkıverdi, çok da güzel oldu diye düşünüyorum.

Bildiğimiz kadarıyla profesyonel olarak iş hayatında çalışıyorsunuz. Peki; Albüm çıkarmak nerden aklınıza geldi yoksa aileniz müzisyen olduğu için devamını getirmek mi istediniz?

Sencer Alagöz: Ben 15 yıldır profesyonel hayatın içindeyim. Makine Mühendisliği mezunuyum fakat müzik hep benim hayatımdaydı. Müzikle ilk tanışmam henüz okula başlamadan önce devlet konservatuarına gitmemle oldu. Sonrasında TRT İstanbul çocuk korosuna seçildim, ayrıca çok sesli müzik korolarında yer aldım. Aynı zamanda da klasik ve elektro gitar eğitimleri gördüm. Babam Selçuk Alagöz ve halam Rana Alagöz müziğe gönül vermiş büyük sanatçılardır. Müzisyen bir aileden geliyor olmak, kromozomlarıma genetik olarak yansımasının yanı sıra, bana hep müzik konusunda ilham verdi. İçimdeki müzik sevdası benimle birlikte büyüdü. Yıllarca yazdığım sözler ve bestelerimin yanı sıra, üniversite yıllarında onların orkestrasında perküsyon çalıp vokal yapmaya başladım. İş hayatımla beraber de İstanbul Avrupa ve İstanbul Oda korolarındym

Albümüz imzalı olarak elimde çok teşekkür ederim. Anlamadığım bir konu müzik tarzınız!  Her şarkıda farklı tarzda yorumlamışsınız. Çok beğendim?

Sencer Alagöz: Öncelikle teşekkür ederim. Yıllarca çok çeşitli müzik dinledim. Yer aldığım korolorda klasik müzik eğitimi aldım. Bir yandan devam ettiğim şan derslerinde de hep farklı tarzda parçalar üzerinde çalıştım. Ayrıca çok yönlü bir insanım. Yıllarca gezip, görüp, biriktirdiğim tecrübelerimi de müziğime yansıttığımı düşünüyorum. Şarkılarım farklı farklı tarzda olsa dahi, dinleyiciler eminim ki hepsinin tek bir yürekten çıktığını farkedeceklerdir.

En son aldığınız albümler? En çok beğendiğiniz sanatçılar?

Sencer Alagöz: Ozan Çolakoğlu'nun 01 albümünü aldım, çok da beğendim. Ben genelde yabancı müzik dinliyorum ancak Türkiye'de başarılı bulduğum isimler; Ajda Pekkan, Sertab Erener, Eflatun, Göksel ve Gülşen.

Albümünüzde en çok beğenilen şarkılardan biride Yok Mu? Söz müzik kime ait? şarkıda anlatılan konu nedir neden bu kadar çok beğenildi?

Sencer Alagöz: Yok Mu şarkısının söz ve müziği bana ait. Şarkının once introsunu ortaya çıkardım ve girişte bir trompet sesi hayal ettim. Cazın en usta ismi İmer Demirer'in parçaya eşlik etmesiyle şarkı bu halini aldı ve dinleyen herkesi büyülediği şeklinde yorumlar alıyorum ve bu çok hoşuma gidiyor tabii ki.

Röportaj için çok teşekkür ederiz. Okurlarımıza ve Sevenlerinize söylemek istedikleriniz?

Sencer Alagöz: Ben çok teşekkür ederim. Keyifti benim için. Bu roportajı tüm okuyanlara mesajım şu; istediğiniz parçaları internet üzerinden tabii ki dinleyin ancak lütfen sevdiğiniz sanatçıların Cd'lerini de alarak onlara destek olun. Müzik piyasasının buna ihtiyacı var gerçekten. Bize zaman ayıran herkese teşekkürler.. Müzik dolu günler..

Teşekkürler Aslan Sayım


Kaynak: Aslan SAYIM

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK