Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Spor » Remzi Kazmaz UEFA kararı için ne dedi? | 19 Temmuz 2013 Cuma 18:54

Remzi Kazmaz UEFA kararı için ne dedi?

TFF eski Disiplin Kurulu Üyesi Remzi Kazmaz, CAS ile UEFA'nın anlaşarak olağanüstü yargılama kararı aldığını iddia etti.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) eski Disiplin Kurulu Üyesi Remzi Kazmaz, Spor Tahkim Mahkemesinin (CAS), UEFA ile anlaşarak olağanüstü yargılama kararı aldığını iddia etti. 
 
Bitez'deki avukatlık bürosunda gazetecilere açıklama yapan Kazmaz, Fenerbahçe'nin CAS'a yaptığı müracaattan sonra UEFA'nın verdiği karara şüpheyle baktığını söyledi.

Uzlaşma önerisinin UEFA'dan geldiğini belirten Kazmaz, "Yoksa Fenerbahçe'nin müracaatıyla CAS mahkemeleri yürütmeyi durdurma kararı veya tedbir kararı almamışlardır. UEFA ile Fenerbahçe anlaştıktan sonra 28 Ağustos'ta yapılacak yargılamada sonuçlanacaktır. Bu nedenle ortalıkta dolaşan bilgi kirliliğinin önüne geçmek amacıyla bu konunun spor kamuoyuna düzgün bir şekilde anlatılması gerekir" dedi.

"CAS'ın vereceği olumsuz karar Türkiye'de bir deprem yaratır, TFF bu kararı uygulamak zorundadır" diyen Kazmaz, "Çünkü UEFA'nın en son Londra'da aldığı 10. ve 23. madde ile ilgili hükümleri doğrultusunda ulusal federasyonlara karşı yaptırım uygulama durumu var. TFF, disiplin kurulunu tekrar toplayarak veya hukuk kurulunun bu işi yeniden gündeme getirmesi ile şike dosyasını tekrar baştan sona kadar incelenecek. Verilecek karar da UEFA'nın verdiği karara yakın olacaktır" diye konuştu.

Kazmaz, CAS'ın ortada bir hak menfaati ve kaygı olması durumunda böyle bir karar verebildiğini, bugüne kadar böyle bir karar verilmediği belirterek, şöyle devam etti:
"CAS herhangi bir karar vermedi. UEFA ile Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüpleri kendi arasında anlaşarak hızlandırılmış yargılama yaptılar. Hızlandırılmış yargılama benim düşünceme göre 28 Ağustos'ta bitecek. AB'ye giremedik ama Avrupa'nın bütün spor kurumları içerisine girdik. 28 Ağustos'tan sonra bu rüyanın bitmesinden korkuyorum. Eğer rüya biterse Aziz Yıldırım da bitecek, Türkiye'deki sporun tadı da kaçacak. Umarım 28'inde Hristiyan kulüplerinin Türk takımları ile ilgili verdikleri karar doğru, adil, hukuki olur ve hak yerini bulur." 


Kaynak: SPOR

ReklamGIF
etiketler İlgili Etiketler
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK