Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Spor » Jamaika'dan bir doping haberi daha | 19 Temmuz 2013 Cuma 18:54

Jamaika'dan bir doping haberi daha

Jamaikalı atletler Asafa Powell, Sherone Simpson, Veronica Campbell-Brown ve Allison Randall'dan sonra disk atıcı Travis Smikey'de de doping maddesi tespit edil

Jamaikalı atletler Asafa Powell, Sherone Simpson, Veronica Campbell-Brown ve Allison Randall'dan sonra disk atıcı Travis Smikey'de de doping maddesi tespit edildi.  

Jamaika Milli Atletizm Takımı'nın 2012 Londra Olimpiyatları kadrosunda yer alan disk atıcı Smikey, yasaklı madde kullanan Jamaikalı atletler kervanına eklenen son isim oldu. Olimpiyatlardaki 61,85 metrelik derecesiyle finale kalamayan 21 yaşındaki Smikey'in, geçen ay yapılan ülke seçmelerinde alınan idrar numunesinde doping maddesine rastlandı.

Smikey, yaptığı açıklamada, bilinçli olarak hiçbir yasaklı madde kullanmadığını ve B numunesinin de analiz edilmesi için talepte bulunduğunu belirterek, "Vücudumda bulunan her ne olursa olsun sorumluluğunu almam gerekir" dedi.

Atletizm dünyası, son bir ay içinde Jamaikalı atletler, erkekler 100 metrenin eski dünya rekortmeni Asafa Powell, kadınlar disk atmada 2012 Londra Olimpiyatları'nda yarışan Allison Randall, 2008 Pekin Olimpiyatları'nda kadınlar 100 metrede gümüş madalya kazanan Sherone Simpson ve kadınlar 200 metrenin 2004 ve 2008 olimpiyat şampiyonu Veronica Campbell-Brown'ın doping numunelerinin pozitif çıkmasıyla sarsılmıştı.

 
Kaynak: SPOR

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK