Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Röportaj » Oryantal Dansın Kraliçesi ASENA İle Çok Özel Röportaj | 03 Temmuz 2013 Carşamba 23:11

Oryantal Dansın Kraliçesi ASENA İle Çok Özel Röportaj

Değerli okurlarımıza merhaba 2012 yılının son röportajını 2013 yılına damga vuracak bir sanatçı ile yaptık.

Uzun aradan sonra Dans Dans Dans diyerek kaldığı yerden fırtınalar estirmeye devam eden Sadece Türkiye'de değil bir çok ülkede tanınan Dansözümüz ASENA İle sadece sizlerle özel röportaj gerçekleştirdik.

Magazin D ve Aslan SAYIM Kalitesiyle.

RÖPORTAJ

Öncelik ile röportaj teklifimizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz. Nasılsınız Asena hanım çalışmalarınız nasıl gidiyor neler yapıyorsunuz?

ASENA: Rica ederim. Ben röportaj yapmayı çok seviyorum. İnsanlara değer veriyorum. Benimle ilgili merak ettikleri soruları cevaplamayı seviyorum. Çünkü; ben ilk ağızım ve onların sorularına cevap vermek hoşuma gidiyor. Dansa 2012'den itibaren geri döndüm. Dans etmeyi çok seviyorum hiç bırakmamıştım zaten dans benim annem, babam çocuğum.

İlk olarak röportajımıza müziği bırakma sebebinizi öğrenerek başlamak istiyorum. Esmer sevdam, Melek, Eyvallah gibi güzel şarkılar seslendirdiniz ve beğenildiğiz.?

ASENA: Birkaç albüm çıkardım. Önce iki single çıkardım sonrada bir albüm çıkardım. Son albümümde 4 şarkının söz ve müziği bana aittir. Anladım ki benim sesim iyi değil :) Artık hiç kimsenin beni engelleyemeyeceğini ve mesleğimi istediğim şekilde devam ettireceğini anladım. 2013 yılında hayatımda sadece sevenlerim ve dansım olacak.

Asena dans okulunu kurarak türkiyede bir ilki gerçekleştirdiniz Oryantal olarak bir okul açtınız. Peki uzun süre başarılı giden okulunuzu neden kapattınız? 

ASENA: Evet okulumu kapattım. Salonlarım çok küçüktü. Benim öğrencilerim genelde japonya, kore ve almanyadan geliyordu 20 ve 30 kişilik grup halinde geldikleri için Cihangirde açtığım okuluma sığamıyorlardı. Sonra özel derse çok gidiyordum belirli gruplaşan bayanların evinde sürekli ders veriyordum. Sonra düşündüm genelde okulda hiç bulunmuyorum. Sadece japonlar geldiğinde zar zor salonlara sığdırıp çalışmalarımızı yapıyoruz. O yüzden okulu kapatıp daha büyük çaplı bir akademide Tan Sağtürk akademi'de daha büyük daha geniş çaplı yapmaya karar verdik Salı günleri eğitim veriyorum. Okulu kapatma sebebim sadece küçük olmasıydı.

Evlenmeyı dusunuyormusunuz?

ASENA: Şuan düşünmüyorum. Zamanı gelince bende evleneceğim takibi karşıma evleneceğim doğru kişi çıkarsa.

Modellik yaptınız, tv programı sundunuz, albüm çıkardınız kısacası sanat hayatınız hep dolu ve yoğun geçti. Bir gün bu yaşamın biteceği hiç aklınıza geldimi kendinizi ne zaman geri çekmeyi düşünüyorsunuz?

ASENA: Bu her meslek için geçerli insanlar bir günde çok farklı yerlere gelebiliyor. Ama ben mesleki olarak bu dansözlüğü na kadar yaparım dersek? Bu benim fiziki durumumu korumama bağlı. Fiziğimi ve ürettiğim şeyleri ne kadar güncel tutarsam ve ne kadar ileriye gidersem 10 - 15 sene daha devam ettiririm. Benim en büyük hayalim bir çocuk yuvası ile birde yaşlılar yurdu kurabilmek. Biliyorsunuz benim hayatım babanneme adanmış bir hayat ondan yola çıkarak böyle planlarım var.

Survıvor gibi zor bir programda canla başla çalıştınız peki ya sizin kazandığınız ne oldu acun ılıcalı hakkınızı ödedimi?

ASENA: İnsanlar Asena'nın gerçek yüzünü gördü. Nasıl bir insan olduğunu gayet iyi anladı. Twitter hesabımdan insanlarla konuştuğumuz ve yazıştığımız zaman görüyorlar. Ben kendi kuralları olan ve kendine münasır bir insanım. Bana doğru gelen herkese doğru durmasını bilirim. Bana yanlış olan birşeyi doğru diye yutturamaz kimse! Bunu zaten insanlarda hayata duruşumdan anlıyor. Ben olduğu gibi bir insanım yani yapmacık böyle birileri mutlu olsun diye yalakalık yapmam. Onun dışında Acun Ilıcanın en güzel programlarından bir tanesiydi. Ve bizimle yaptığı surviyor gelmiş geçmiş yaptığı en iyi survivor oldu.

Tanyeli, Didem ve Dora meslektaşlarınız hakkında ne düsünüyorsunuz?
ASENA: 
Kendi camiam derken. Tanyeli özel figürleri ve tarzı olan bir dansöz.

Tanyeli ile kıyaslandınız mı?

ASENA: Yok ben bu dansözlerin hiçbiriyle kıyaslanamam. çünkü Tanyeli üst jenerasyonumdur benim. Çok değişik tarzı olan güzel bir dansözdür. Çok şeyler vermiştir Türkiyeye onun ayrı bir tarzı vardır. Ama diğer ikisi için bir şey diyemeyeceğim.

Ben bunu çok merak etmişimdir. Didem hakkında ne düşünüyorsunuz?

ASENA: Valla ben iyi bir dansçıyı severim. Alıp üstüne yapıştıranı değilde kendi birşeyler yapıp üreten alkışlatan insanları çok severim. Mesela Tanyeliyi alkışlarım. Siber Barış'ı alkışlarım. Çünkü herkezin bir tarzı var. Bizler başkalarından alıp üstümüze yapıştırmıyoruz. Mesela bir kostümde bile devrim yapmak bir sanattır.

2012 yılında sanki onu getirdiniz. Transparan gece kıyafeti ile sahnede göz kamaştırdınız?

ASENA: Evet yeni transparan kostümlerle bu Asenanın kendi tarzı. Yıllar sonra Asena farklı bir tarz yarattı. ve buldu onunla devam edecek bir süre.

Türkiye'de en çok beğendiğiniz şarkıcı kim ?

ASENA: Sibel Can'ı çok beğeniyorum. Gökçe'yi çok beğeniyorum ve inanılmaz destekliyorum. Sıla'yı çok seviyorum. Şuanda bu 3ünü beğeniyorum.

Magazin her zaman hayatınızın içinde. Sıkıldığınız yeter artık dediğiniz oldu mu? Spiker ile ya da fotoğrafçılar ile polemik yaşadınız mı?

ASENA: Valla bir tek şu geçmişle ilgili ilişkim hakkında sorular sorulunca artık bunalıyorum. Bir gazateci abime demiştim ya benim ne zaman bu insanlarla anılmam sona erecek. Evlendiğin zaman demişti. He dedim birimizden biri evlendiğinde rahatlayacağım yani dedim. Fakat evlenenler oldu ben hala anılıyorum ben hala rahatlayamadım. Buda beni rahatsız ediyor. Tamam bir şey yaşandı bitti gitti. 10 sene geçti hala araya yakıştırılmaktan hoşlanmıyorum. Bitti gitti artık bu konunun Türk halkının merak ettiğini düşünmüyorum. Bence halk bile artık sıkılıyordur hala mı bu kıza bu soru soruluyor diye.

Hülya Avşar Tarkan'a yaptığı bir açıklamada Asenaya senden daha çok saygı duyuyorum dedi. Siz bu konu hakkında sessiz kaldınız peki neden?

ASENA: Benim bu konudan haberim yok çünkü yurtdışındaydım. Ama burda olsam bile cevap vermezdim. Onların o konularına girmem. Ben çünkü Tarkan`ı çok severim. Hülya avşar'ı da severim. Yani başkalarının meselesi beni hiç ilgilendirmez.

Dans programından jüri teklifi gelse yine kabul edermisiniz?

ASENA: Ben dansın olduğu herşeyi kabul ederim. Ben ilklerin kadınıyım. Türkiye'de ilk benimla dans edermisin yapıldı. Ben vardım. Buzda dans yapıldı. Ben vardım. Survivor ünlülerle yapıldı. Ben vardım. Benzemez kimse sana yapıldı yine ben vardım. İlklerin kadını oldum hep böyle olsun devam etsin istiyorum.

Benzemez kimse sana isimli bir programda yarıştınız. Format çok değişik oldukça beğenildiniz. Ünlüler ünlülerin taklitlerini yaptı. Sizin severek taklitini yaptığınız sanatçılar kimlerdi?

ASENA: Şimdi bir Yıldız Tilbe dansında çok mutlu oldum. Yıldız Tilbeyi ben çok sevdiğim için ve arkadaşım olduğu için tabi dansınıda daha rahat yaptım. Nükhet Duru'dada inanılmaz mutluydum. çünkü şıkır şıkır böyle kendimi huzurlu hissettiğim bir taklitti. Michael Jackson taklidini yapmak çok hoşuma gitmedi. Oryantal dansla Micheal Jacksonın yaptığı dans birbirine alakasız. Herkes buna dediki aa çok şanslısın ama hiç alakası yok ben çünkü electrobugici veya break danscısı değilim. Onun dışında Mahsun Kırmızıgül ün taklidini yaptığımdada çok rahattım. Demekki komik şeyleri yapmak hoşuma gidiyor. Hande Yener taklidi yaparken çok gerilmiştim aynı şekilde Demet Akalın'dada gerildim.

2013 yılında sevenlerinizi neler bekliyor?

ASENA: Dans dans dans… yani dansın olduğu bütün aktivitelerde severek yer alacağım ve sevenlerime sürprizlerim tabiki olacak.

Son olarak röportaj teklimizi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Sevenlerinize ve Okurlarımıza söylemek istedikleriniz?
(Sevenleriniz size nasıl ulaşabilir)

ASENA: Hepinizi seviyorum. Ben biraz teknoloji özürlüyüm yani ne facebook tan anlıyorum nede başka birşeyden… Ama burda bir arkadaşım var aslan kendisi benim için sağolsun birşeyler yapıyor Facebook sayfamızı devamlı yeniliyor ve artık facebook sayfamda bende varım devamlı takibizdeyim. Bunun dışında twitter kullanmaya başladım sizlerden gelen binlerce mesajlar beni çok mutlu ediyor. Aşkımsınız. Tüm kalbim ve dünyam sizinle. Sizlerden istediğim siz bana bir adım gelin. Ben size üç adım geleyim ve beni lütfen tanıyın dışarıdaki söylentilere veya görüntülere göre karar vermeyin. Hepinizi çok seviyorum ve çok teşekkür ediyorum. Ne olur beni sevmeye devam edin :))

 

Sevgiler Aslan SAYIM


Kaynak: Aslan SAYIM

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK