Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Röportaj » Onur Büyüktopçu Gay mi? İlk kez konuştu... | 24 Temmuz 2016 Pazar 10:31

Onur Büyüktopçu Gay mi? İlk kez konuştu...

Koriş karakteriyle ekranın fenomeni olan, sık sık söylediği “Bombelere gel” lafı dillere dolanan Onur Büyüktopçu bunalımda.

Geçmiş olsun... Önce Nice terörüne şahit oldunuz. Oradan kaçıp İstanbul’a varabildiğiniz gece darbe girişimiyle karşılaştınız...  - Başıma gelenler sadece bu iki olay da değil. ‘Kiralık Aşk’ setinde aralıksız o kadar uzun süre çalıştık ki hepimiz tatil özlemi içindeydik. Setin son günü, çekim bitti, Çeşme’ye gittim. Tam dönecekken Atatürk Havalimanı patlaması oldu. Çeşme’de kaldım.

Biletimi bir gün sonrasına değiştirdim. Zamanında ‘Lise Defteri’nde oynarken HSBC patlamasından kıl payı kurtuldum. Cihangir’de oturuyorum. Taksim’deki canlı bomba eyleminden kısa süre önce evden çıkıp sete gittim. Ondan da son anda kurtuldum.

Anlattıklarınızdan sonra yanınızda otururken bile korkuyorum... Arkadaşlarınız sizden tedirgin olmuyor mu?  - Yaşananlar tesadüf... Ama yine de arkadaşlarım, “Nereye gideceksen önceden söyle oraya gitmeyelim“ diye dalga geçiyor. ‘Kiralık Aşk’ fanlarından da sürekli esprili mesajlar alıyorum. Biri dün, “Onur abi nereye lütfen önce söyle” yazmış.

Dizide 52 bölüm boyunca dillere dolanan lafınız, “Bombelere gel” oldu...  - Herhalde söyleyip söyleyip olayları kendime çektim. Sonunda da bombelere geldim!

Korkuyor musunuz?  - Sadece gülüyorum. Allah’ın hakkı üçtür derler. Son dönemde üç olayı da atlattım. Şimdi biraz uzaklaşmak için bu röportaj sonrası Çeşme’ye gidiyorum. 

Şimdi Çeşme düşünsün o zaman...  - Çeşmedekiler korksun benden (Gülüyor). Yok artık beni bu kadar korkunç biri yapma!

Nice hikâyesine dönersek...  - 10 günlük tatil için gittik. Seyahate çıktığım kız arkadaşım Ebru uzun süre Fransa’da yaşamıştı. Temmuz’un 14’ünde bayram kutlamaları yapıldığını ve çok eğlenceli olduğunu söyledi. Biz de dönüş biletlerimizi ayın 15’ine aldık.

Olayın ertesi günü Türkiye’ye döndünüz... Bu sefer de sizi darbe girişimi bekliyordu...  - Evet. Terörden kurtulduğumu, güzel ülkeme döneceğimi düşünerek mutlu bir yolculuk yaptım. Nice’te yaşadıklarımla ilgili bir haber kanalı benimle canlı yayın röportajı yapmak için havaalanında bekliyordu. Bavullarımı beklerken muhabirden telefon aldım.

Türkiye’de erkek oyuncular aktörlüğünü kanıtlamak için “Gerekirse eşcinsel rolü de oynarım” der, kadınlar “Gerekirse soyunurum” klişesini kullanır. Gerçekten büyük bir mesele mi eşcinseli oynamak?  - Hayır. Zaten Koriş karakteri için tam anlamıyla gay demem doğru olmaz. Ama böyle bir rolü oynamak için eşcinsel olmaya gerek yok. Ben enerjime ve yeteneğime güvendim.

İzleyicinin bir sezondur gay olarak düşündüğü Koriş aslında heteroseksüel mi yoksa Türkiye’deki birçok gay gibi kimliğini mi saklıyor?  - Koray bence aseksüel. Cinsiyetsiz bir karakter. Erkeğe de kadına da aynı mesafede duruyor.

Peki siz gay karakteri canlandırır mıydınız?  - Evet. Çünkü ben oyuncuyum. Kendi oyunculuğuna, yeteneğine güvenmeyen oynayamaz.

 

Rolünüzden dolayı sizin de gay olduğunuzu düşünenler var...  - Sosyal medyada bu sıkça konuşuluyor. Hayır değilim. Ha eğer gay olsaydım da söyler miydim? Bilemiyorum.

Bu coğrafyada eşcinsel yaftası alacak karakteri canlandırırken tereddüt ettiniz mi?  - Hayır. Her yaştan herkes Koray’ı sevdi. Gelip fotoğraf çektirenler var. Ayrıca Koray karakterinin yaptığı gibi “Beni aşağılasana” diyenler de oluyor. “Bana çirkin ağızlı der misin”, “Benim bacaklarım çarpık, hadi bana hakaret et” diyorlar.

 


Kaynak: Magazin D

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK