Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Röportaj » O benim prensim | 01 Haziran 2014 Pazar 16:27

O benim prensim

Ebru Şallı: Birçok insanın filmlerde görüp hayal ettiği bir ilişki yaşıyoruz.
 

Şarkıcı Sinan Akçıl'la birlikte olan Ebru Şallı: Birçok insanın filmlerde görüp hayal ettiği bir ilişki yaşıyoruz. O benim prensim. Bana yazdığı 'Hafıza' şarkısındaki gibi; hiç atası yok başkasına kalbim..

Yeni kitabı 'Ebru Şallı ile Pilates'i ve yeni DVD'si 'Ebru Şallı ile Skinny Jeans Egzersizleri'ni çıkaran Ebru Şallı; eşi Harun Tan'dan boşandıktan sonra kendisine yeni bir hayat kurdu. Bir süredir ünlü popçu Sinan Akçıl ile beraber olan iki çocuk annesi Şallı ile kitabını, pilatesi ve sevgilisini konuştuk...

 Harun Tan'dan boşandıktan sonraki yeni hayatınızı anlatır mısınız biraz?

Yeni evime taşındım, çok huzurluyum. Tabii ki yeni hayata adapte olmak hiç kimse için kolay değildir. Ben 20 yıldır aynı kuaföre giden biriyim; değişimi zor kabullenirim. Ama şu anda çocuklarımla, işimle-gücümle ve beraberliğimle çok mutluyum.

Geçtiğimiz günlerde eski eşinizle bir araya gelmişsiniz...

Harun'la kavgam, gürültüm yok ki benim. Karşılaştığımda konuşurum, selam da veririm. Buna çok şaşırılmaması, olay haline getirilmemesi gerekir.

BENİM YÜZÜM AK, BAŞIM DİK

Eşinden boşanmış bir kadın toplum içinde hep baskı altındadır; yeniden sevemez, gezemez... Siz ayrıldıktan sonra bu zorlukları yaşadınız mı?

Ben her zaman yüzü ak, başı dik biri oldum. O yüzden kimseden korkum yok. Cesur biriyim. Beni seven de, sevmeyen de olabilir ama benim her şeyim ortadadır. Çok samimi biriyimdir, yalanım dolanım yoktur. Bazı şeyleri de insanların gözüne sokarak yaşamıyorum. Ünlü olduğum için, insanlar beni merak ettiği için; yaşadıklarımı belli bir yere kadar paylaşıyorum insanlarla. Evliliğimde de böyleydi, şimdi de her şeyi dozunda yaşıyorum. Yanlış bir şey yapmadım.

Bir süredir Sinan Akçıl'la birliktesiniz. Sinan Bey'in nesi sizi etkiledi?

Sinan çok özel bir insan. Evet, belki binlerce, yüzbinlerce seveni var, konserleri, şarkıları var ama ben onu gerçek anlamda tanımıyordum. Onu gerçekten tanıdıktan sonra insanların da onu Sinan Akçıl olarak değil de 'gerçek Sinan'ı tanımaları gerektiğini düşündüm. Sinan'ın son yaptığı albümle, verdiği demeçlerle, duruşuyla, samimiyetiyle şimdi daha iyi anlaşıldığını hissediyorum.

 İlişkinizi nasıl tanımlarsınız?

Birçok insanın filmlerde görüp hayal ettiği bir şey yaşıyoruz. Karşımda gerçek bir prens var. O benim prensim. Bana yazdığı 'Hafıza' şarkısında söylediği gibi; hiç atası yok başkasına kalbim, ait oldu bir tek ona.

'MAVİ MAVİ'Yİ İLK DİNLEDİĞİMDE AĞLADIM

 Sevgiliniz size şarkılar da yazıyor. Hülya Avşar'dan sonra bir 'Mavi Mavi' şarkısı da yıllar sonra size yazıldı...

Evet, ikinci 'Mavi Mavi' vakası... Çok güzel bir şarkı. İlk duyduğumda ağladım. Çok hoşuma gitti; özel ve hoş bir durum.

 Akçıl'la olan ilişkinizde tedirginlik yaşadınız mı hiç?

Çocuğunuz varsa; evli olsanız da olmasanız da, hayatınızda kim olursa olsun, hatta adım atarken bile dikkat etmeniz gerekiyor. Ben hislerimde hiçbir zaman yanılmadım. Bu Allah vergisi bir durum. Hatta Sinan "Senden korkuyorum, her şeyi nasıl hissediyorsun?" diyor. Ben bugüne kadar her zaman kalbimin ve hislerimin izinden gittim ve yanlış bir şey yapmadım. Sinan'la gayet samimi ve içten bir ilişki yaşıyoruz. O da, ben de medyatik olduğumuz için çok haber olduk ama ben bugüne kadar bu konuda çok da konuşmadım. Şunu söyleyebilirim ki; kalbimin sesini dinlediğim için hiç pişman değilim. Çok mutluyum. Bu arada 'Mavi Mavi'den sonra başka şarkılar da geliyor.

PİLATES KARİYER HAYATIMI DEĞİŞTİRDİ

Kitap ve DVD'nin satışları nasıl gidiyor?

İlk haftadan beri en çok satanlar listesinde. DVD'de yer alan egzersizlerle kadınlar artık çok rahat düşük bel pantolon giyebilecek. DVD çıkalı bir ay oldu ama çok iyi sonuç alan insanlar var. Bu beni çok mutlu ediyor. Gerçekten de bu DVD, iki haftada iki beden inceltiyor, yağdan kilo verdirme özelliği de var.

Pek çok sanatçıyı listelerde sollamışsınız...

Aman geçmeyim onu. (Sinan Akçıl'ı kastederek gülüyor.)

Kitap fikri nasıl doğdu?

'Ebru Şallı ile Pilates', üç yıldır üzerinde çalıştığım bir kitap. Daha önce de Türkiye'de pilates kitabı çıkmış yani ilk değil ama benimkisi çok içime sindi. Kitap; 'Pilates nedir, kimler yapabilir, zayıflatır mı, yağ yakar mı, kas yapar mı, gençleştirir mi?'gibi sorulara cevap niteliğinde oldu. Herkes DVD izleyemez ama kitabı çantasında taşıyabilir. Kitapta fotoğraflar eşliğinde egzersizler de var.

DAHA KASLI VE DAHA SIKIYIM

Sizin hayatınızda pilatesle neler değişti?

10 yıl önce Beren'e hamileyken pilatesle tanıştım. İlk kez hamilelik pilatesi yaptığımda ruhumda bir farklılık hissettim. Zaten çok sıra dışı bir hamilelik geçirdim, zayıflığım çok konuşulmuştu. Çatlağım, patlağım olmamıştı. Ama şimdi bakıyorum da bütün hamileler benim gibi. Bu konuda da öncü olduğumu görmek çok hoşuma gidiyor. Doğum yaptıktan sonra pilatese devam ettim. Ardından hamile pilatesi DVD'si çıkardım. Aslında o dönem kitap çıkarmak ya da DVD hazırlamak gibi bir fikrim yoktu; yemek kitapları yazıyordum. Sonra araştırdım ve pilatesin eğitimini almaya karar verdim. Dünyanın en iyi pilates okuluna giderek hocalık belgemi aldım. Pilates ruhuma o kadar iyi geldi ki; bana bambaşka bir dünyanın kapısını açtı. Ardından da kariyerimi etkiledi. Türkiye güzeli seçilmek, mankenlik artık farklı bir yerde kaldı, canlı yayınlar başladı. Çok ciddi bir spor olan pilatesi iyi anlatmak gerektiğini düşündüm. Zamanla, pilates kardeşliği diye bir şey çıktı ortaya; kimisi kilo verdi, kimisi daraldı, kimisi boşanmaktan bile vazgeçti.

Pilates vücudunuzda neleri değiştirdi?

Ben hiç çok kilolu olmadım, daha önce de zayıftım ama şu anda iki doğuma rağmen daha kaslı ve daha sıkıyım. Bacağım, kalçam, kolum daha güçlü. Kendimi güçlü hissediyorum. Bunda pilatesin yanı sıra bilinçli beslenmenin de etkisi var. Hiçbir zaman "Onu da yemem, bunu da yemem" demedim, ölümcül diyetler yapmadım.

ÖNEMLİ OLAN KADINLARIN KALBİNİ KAZANMAK

Pek çok ünlü gibi para kazanıp şöhretin tadını çıkarmadığınızı düşünüyorum...

Ben hep çalıştım ve kazandım. Ama öğrendiklerimi insanlarla paylaşmak o kadar hoşuma gidiyor ki... Sokakta insanların bana bir sürü soru sorması beni mutlu ediyor. En büyük hayran kitlemi kadınlar oluşturuyor. Güzel olup kadınlar tarafından sevilmek hoş. Erkeklerin hayallerini zaten süslersiniz, önemli olan kadınların kalbini kazanmak.

FUTBOLCULAR DA PİLATES YAPIYOR

Yeni DVD'leriniz de çıkacakmış, doğru mu?

Evet, çocuklar için bir DVD gelecek. Çocuklara doğru nefes almayı öğretmeliyiz. Şimdiki çocuklar bize göre daha hareketsiz. Bilgisayarın başındalar hep; bağa bahçeye gitmiyor, ağaca çıkmanın ne olduğunu bilmiyorlar. Çocukların omurgalarında eğim görüyorum. Pilates her sporun başı... Bugün dünyada bütün futbolcular pilates yapıyor. Bunlardan biri de Cristian Ronaldo. Pilates; kadın sporu, sosyete sporu gibi duruyor Türkiye'de ama kesinlikle öyle değil. Erkeklere zor geldiği için yapmıyorlar. Evet kolay değil ama düzenli yapıldığında vücudu çok güzel forma sokuyor. Menopoz dönemindeki kadınlara da öneririm. Baş ağrısını geçiriyor, yağ yakıyor, cilde iyi geliyor. 10 seansta panik atağı yok ediyor. Pilates gerçekten mucize. Bazıları benim için "Pilatesle yürüdü gitti" diyor ama ben bu işe para kazanmak için başlamadım ki...

 


Kaynak: Tarkan Acar

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK