Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Röportaj » Karolin Fişekçi: Erotik resim gönderiyorlar | 01 Ağustos 2016 Pazartesi 01:17

Karolin Fişekçi: Erotik resim gönderiyorlar

Orhan Pamuk’la çekilen bir kare fotoğrafla hayatımıza giren Karolin Fişekçi, Hürriyet Gazetesi'nden Hakan Gence'nin sorularını yanıtladı.

Karolin Fişekçi, Orhan Pamuk’la çekilen bir kare fotoğrafla hayatımıza girdi. Ardından cesur ve cinsellik soslu çalışmalarıyla çıktı karşımıza. Bir süre sessizliğini korudu. Ama uzun sürmedi. Geçtiğimiz hafta sosyal medya üzerinden sadece cinsiyetçi değil ırkçılık üzerinden de tacize uğradığını söyledi. Biz de Karolin Fişekçi’yle uğradığı tacizlerden, cinselliğe ve aşklarına her şeyi konuştuk.  Darbe girişimi sonrası bir tweet attınız:

“Bana penis fotolarını atanlar lütfen bir daha atmasın, mesajlar kontrol ediliyormuş, hepiniz ifşa olursunuz karışmam” dediniz. Bu mesajınız epey konuşuldu. Dijital çağ ile kadına yapılan tacizin şekli de mi değişti?  - Evet. Bir süredir böyle fotoğraflar alıyorum. Son günlerde de “Mesajlarınızı sık sık silin” lafları dolaşıyordu. Hangi mesajları sileceğim, “Benim saklayacak bir şeyim yok, esas milletin saklayacağı şeyler var” anlamında bu paylaşımı yaptım. Çünkü Instagram’dan gelen direkt mesajlarıma baksalar, bol bol cinsel içerikli fotoğraftan başka bir şey görmezler.  Neden siz? Sorun sizde olabilir mi?  - Medyada görünüyorsan ve biraz çekici bir kadınsan bu başına geliyor.

Paylaştığım bir leylak fotoğrafının altına bile cinsellikle bağdaştırılıp yorumlar yazılıyor.   Bir erkek, bu tür fotoğraflarla kadına ve kendine neyi ispatlar?  - Bu “Benim gözüm var” diye övünmek gibi bir şey. Hiçbir kadın bu tip fotoğraflarla tahrik olmaz. Bunun sebebi erkeklerin çocukluğu; küçük yaşlarda erkeklere bu bir övünç kaynağı olarak öğretiliyor.


Kaynak: Magazin D

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK