Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Kadın » Kadınların bilmesi gereken seks tüyoları | 12 Temmuz 2014 Cumartesi 12:10

Kadınların bilmesi gereken seks tüyoları

Cinsel yaşamınızı renklendirecek bu seks bilgileri her kadına gerekli.

Cinsel hayatınız için sizin de yapabileceğiniz bir şeyler var. Uzmanların tavsiyelerine kulak verin, aşkınızın zevkini katlayın.

1. Her kadının 'ateşleme garantili' bir dokunuşu ve pozisyonu vardır. Kendinizinkini keşfedene kadar deneyin. Orgazm olacağınızdan ancak bu şekilde emin olabilirsiniz.

2. Yıllardır en sevdiğiniz öpüşme şekli,  seks süresi gibi cinsel hayat günlüğü bilgileriniz zamanla değişebilir. Yale Üniversitesi Tıp Fakültesi Jinekoloji Bölümü Prof. Mary Jane Minkin, "Yeni durum karşısında paniğe kapılmanıza gerek yok" diyor. "Yeni bir  seks kimliği sadece 'yeni bir normaldir.'"

3.  Seks terapisti ve yazar Ian Kerner uyarıyor: "Onun bir orgazmmetresi yok! Bir  erkek olayın baştan çıkarıcı zevkine kendini kaptırdıktan sonra çevresini unutur. Bir  kadın gibi 'beynini kullanmaya' devam etmez. Bu yüzden onu sık sık uyarın, konuşun."

4. Elbette farklı yerlerde cinsel ilişkiye girmek hayatınıza bir renk katar ama temiz, güzel kokulu, ütülü ve kaliteli çarşafları olan geniş bir yatakta  seks yapmanın keyfini de küçümsememek gerekiyor.

5. Klişe deyip geçmeyin. Bir gece otel odasında kalmak ya da beraber duşa girmek 'gerçekten' seksidir.

6. Ne kadar çok  seks yaparsanız, o kadar çok daha fazlasını istersiniz.

7. Mastürbasyon sağlıklı ve cinsel hayata renk katan bir eylemdir. Bundan utanmayın.

8. Eğer orgazm olamama endişeniz yoksa partnerinizi elinizle tahrik edin. Özellikle sizin zevkiniz için zor pozisyonlar denemeyi göze almışsa ona biraz yardım etmenizin hiçbir zararı olmaz.

9. Bunu bilmek için görmemize gerek yok. Vajinanızın görüntüsü hakkında telaşa kapılmanız kesinlikle yersiz.

10.  Seks onun aşkını gösterme şekli olabilir. Bu tarih kadar eski bir sorunsaldır: 'Aşk mı,  seks mi?' Bir  kadın ve bir erkeğin seksi değerlendiriş şeklinin farklı olması normaldir. Fakat kafanızda sürekli bu soruları taşımayın. Eğer onunla birlikte olmaya karar verdiyseniz  seks gerçekten romantik ve özeldir.

11. Cinsel birleşmeden sonra hemen sarılıp uyuma isteğinizi anlayabiliyoruz. Ama kalkıp tuvalete gitmeniz gerekiyor, hanımlar. Bu sizi idrar yolu enfeksiyonlarına karşı korur.

12.  Seks yaşlandıkça daha güzel olmaya başlar. Hem fizyolojik, hem de ruhsal açıdan…

13. Hayır, 'sırtını dönüp yatması' sizi sevmediği anlamına gelmiyor. Boşalmadan sonra erkeklerin vücudu bizimkinden farklı çalışır. Sızlanmadan onu hafifçe uyandırın ve göğsüne yatın.

14. Hayır, uyumak istemeniz seksin donuklaştığı anlamına gelmez. Uyku da tıpkı  seks gibi vücudunuzun bir ihtiyacı ve tepkisidir.

15. Planlı bir  seks spontane gelişenden daha iyi olabilir.  Seks hazırlığı ve o anı bekleme heyecanı size ihtiyacınız olan motivasyonu sağlayabilir. Bunu partnerinizle paylaşırsanız o da heyecanlanacaktır. 'Bu gece sana özel planlarım var. İç çamaşırlarımı hazırladım' gibi bir mesaj çekmeyi deneyin.

16. İlişki sırasında acı çekiyor olmanızın erotik bir tarafı yoktur. Bir doktora görünmeniz gerekiyor.


Kaynak: Tarkan Acar

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK