Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Röportaj » İvana Sert: Şu an seksi kadın yok | 15 Temmuz 2014 Salı 14:25

İvana Sert: Şu an seksi kadın yok

Modacı İvana Sert, 'Türkiye'nin en seksi kadını kim?' sorusuna "Bir dönem Hülya Avşar vardı

Siz Türk vatandaşı mısınız? 

Evet, Türk vatandaşı oldum. 

Evlenmeden önce mi yoksa evlendikten sonra mı? 

Evlendikten sonra oldum; ama ismimi değiştirmedim. 

Nüfus cüzdanınızda İvana mı yazıyor? 

Evet. Nüfus cüzdanımda İvana yazıyor. İsim değiştirmek şart değil. Ben aslında Türk ismi almak ve ismimim değişmesini istedim; fakat çok fazla evrak gerekli olduğunu duyunca ismimi değiştirmekten vazgeçtim. 

Türk ismi alsaydınız ne koyacaktınız isminizi? 

Su. 

 Güzelmiş. Su Sert. Sert, sizin soyadınız değil eşinizin soyadı değil mi? 

Evet aynen öyle eşimin soyadı. 

Değiştirmek istemediniz mi? 

Hayır; çünkü artık markalaştım. Patentim bana ait. 

Peki, eşiniz kendi soyadını kullanmanıza bir tepki göstermedi mi? Genel olarak öyle oluyor. 

Evet, öyle oluyor, böyle tartışmalar bir ara vardı; ama sonra bence bu soyadını kullanmam benim doğal hakkım. Yani bu Yurdal’la alakalı bir durum değil, bu benim işim için olduğu için hala Sert soyadını kullanıyorum. Yurdal da bu konuda bir sorun teşkil etmiyor, işim icabı markalaştığım için ‘Sert’ soyadını kullanıyorum. Bence böyle kalmak daha mantıklı. 

Sizinle ilgili bugünlerde çok haber çıktı. ‘Onun sevgilisi, bunun sevgilisi’ gibi. Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Neden sürekli sizin hakkınızda böyle haberler çıkıyor? 

Çıkmadı. Hep böyle olmuyor. 3-4 yıldır hiç böyle haberler yoktu ve ilk defa böyle bir şey çıktı; ama ben bu konu hakkında konuşmak istemiyorum. Çünkü kimseye değer vermek istemiyorum.

Anladım. Bir yabancı olarak Türkiye’de yaşamak zor mu sizin için? 

Türkiye’de yaşamak çok güzel. Ben çalışmak için başka ülkelere de gittim; ama bu kadar sıcakkanlı ve içten insanlarla hiçbir yerde karşılaşmadım ve hakikaten ben hiçbir zaman Türkiye’de kendimi yalnız hissetmedim. Mesela Türkiye’ye yeni geldiğim zamanlarda henüz Türkçem iyi değildi, arabayla bir yere gideceğim zaman birilerine soruyordum ve karşılaştığım hiç kimse bana ters bir tepki göstermedi, hiç kötü bir durumla karşılaşmadım. Benim için Türkiye’de yaşamanın hiçbir zorluğu yok; çünkü ben Türk olarak burada kendimi güvende hissediyorum. Burada çok güzel işler yaptım, Türkiye’yi ve Türk insanını seviyorum. 

 Nişantaşı’ndaki mağazanız duruyor mu? Orada kıyafet tasarlıyorsunuz değil mi? 

Evet, duruyor. Orada artık kıyafet yok, restorana devredildi, şu anda restaurant. İnşallah şimdi yeni bir yerimiz olacak, kıyafetler orada olacak. Aslında İvana Sert markasını biraz daha büyütmek istiyorum, şu anda markalarla görüşüyorum; İvana Sert’in bir kısmını markalara verip biraz büyük bir şey yapmak istiyorum. Sadece İstanbul’da değil; Anadolu’da Karadeniz’de kısacası tüm bölgelerde herkesin koleksiyonuma ulaşmasını istiyorum, böylece marka daha da büyümüş olacak inşallah. 

 Siz Türkiye’ye evlenip mi geldiniz, yoksa Türkiye’ye geldikten sonra mı evlendiniz? 

Türkiye’ye iş dolayısıyla gelip çalıştım; fakat kalıcı olarak değil, sürekli gelip gidiyordum. Daha sonra Yurdal ile tanıştım. 


Ben Yurdal Bey’le tanıştıktan sonra Türkiye’ye geldiğinizi sanmıştım. 

Hayır, Sırbistan’da güzellik yarışması vardı, sıra Türkiye’ye geldi ve daha sonra buraya geldik. Manken ajansları vardı ve benimle çalışmak istemişlerdi, ben de denemek istedim ve iyi ki oldu; çünkü çok güzel şeyler yaşamama vesile oldu ve daha sonra hayatım tamamen değişti. Ben bir de çalışkan biriyim, çalışmayı çok seviyorum, çalışmadan yapamam. Asker gibi düzenli ve disiplinli çalışırım. 


Kaynak: Tarkan Acar

ReklamGIF
etiketler İlgili Etiketler
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK