Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Röportaj » İnsanlar beni tanıdı ama adımı hatırlamadı | 04 Temmuz 2015 Cumartesi 09:59

İnsanlar beni tanıdı ama adımı hatırlamadı

Alemin Kralı dizisiyle oyunculuk kariyerine adım atan, şimdilerde Milat dizisi ile karşımıza çıkan genç ve başarılı isim Elvin Levinler bilinmeyenlerini anlattı.

Genç ve başarılı bir isim Elvin Levinler. Alemin Kralı dizisiyle yakaladığı başarıyı şu günlerde Milat dizisiyle sürdüyor. “Üniversitedeyken 30’a yakın reklamda oynadım ve uzun bir süre ‘Seni bir yerden tanıyoruz ama nereden?’ sorularına maruz kaldım” diyor.
Oyuncu olmaya nasıl karar verdiniz?
 
Farklı dillere, kültürlere, onların tarihine ve sistemine duyduğum meraktan dolayı Koç Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler okurken oyunculuk yapmak ne aklımdan geçen bir kariyer planı ne de hayalimdi. Üniversitedeyken oynadığım reklamlar, bir gün süren keyifli çekimler bana okulumdan geri kalmadan harçlık oluyordu, ama okurken uzun soluklu bir dizide yer almak aklımda yoktu. Yapımcıya ‘Ben oyuncu değilim ki!’ derken onun ‘Ben yapımcıyım, yapacağına inanıyorum’ demesini hatırlıyorum. Böylelikle Alemin Kralı’nın kadrosuna dahil olarak oyunculuğa da başlamış oldum.
Kaç yaşından beri bale yapıyorsunuz? Şu an baleyle ilişkiniz ne düzeyde? 
 
Şanslı bir kız çocuğu olarak pek çokları gibi ailemin yönlendirmesiyle 6 yaşında başladım baleye. Bale müfredatını tamamlayıp öğretmenlik diplomamı aldım ancak şu anda eğitim vermiyorum çünkü bale eğitimini alırken de verirken de çok büyük bir özen ve disiplin gerektiriyor. Ancak benim şu anda şehir dışında olan ve önceden kestiremediğim son dakika çekimlerim yüzünden haftanın bir gününü bale sınıfıma ayırma gibi bir lüksüm yok maalesef. Balenin bana kattıklarını attığım her adımda taşıyorum ve kim bilir belki ileride diplomamı da kullanır öğretmenlik de yaparım.

TELEVİZYON PROGRAMI YAPMAK İSTİYORUM

Nasıl bir kişiliğiniz var?
 
Hayattan ve her anından keyif almaya çalışıyorum, hepsi bu. Annem her şeye rağmen sabrını ve neşesini yitirmeyen eşsiz bir örnek, üstelik dünyanın en muzip ve pozitif abisine sahibim. Ailem benim şansım, ama hayat da seçimlerimizden ibaretse mutluluk da bir seçenek. Ben atlayıp zıplamayı, hiç bilmediğim yerleri keşfetmeyi, mutlu olduğum insanlarla olmayı, elim kırık da olsa korkmadan ağaca tırmanmayı seçiyorum.
Hayaliniz nedir; kendinizi nerede ve nasıl görmek?

Üç sene önce bugün yaptıklarım hayalim değildi ama bugünü “iyi ki!”lerle yaşıyorum. O yüzden hayallerimin adını şimdiden koyup kısıtlamak istemiyorum.
 
 Bildiğim bir şey var ki; dünyayı köşe bucak gezmeye, çöllerde deve üstünde uyuyup, buzullarda fok balıklarıyla uyanmaya, keşfetmeye olan merakım. Bu yüzden hayallerimden bir tanesi bu merakın peşinden gidip bir televizyon programı yapmak.

30’A YAKIN REKLAM FİLMİNDE OYNADIM

Balerin olmak oyunculuk açısından size ne kazandırdı?
 
En temel olarak sanatla iç içe büyüdüm. Oyunculuk yazılı metne duygularını kattığın bir anlatım yoluyken, bale de yazılı bir metni dans ve müziğin harmonisi içinde yine duyguların hakim olduğu bir anlatım yoluydu bence. Sahnede dans eden bir balerinle, tiyatro sahnesinde oynayan bir oyuncunun çok fazla ortak özelliği var. Belki bu sebeple ilk kamera karşısına geçtiğimde şaşılacak ölçüde heyecanıma hakim olabilmiştim, aslında bunda şaşılacak bir şey yoktu çünkü küçücükken bile sahneye çıktığımda bütün heyecanımı unutur tadını çıkarmaya çalışırdım. Bu hala böyle.

Dönüm noktasınız Şafak Sezer’in kızını oynadığınız Alemin Kralı mı oldu?
 
Üniversitedeyken 30’a yakın reklamda oynadım ve uzun bir süre ‘Seni bir yerden tanıyoruz ama nereden?’ sorularına maruz kaldım. Oynadığım reklamlar okulumdan geri kalmadan harçlık oluyordu, ama dizide oynama kararı çok daha büyük ve zor bir karardı. Kesinlikle benim için dönüm noktası Alemin Kıralı dizisidir, daha da önemlisi bu dizi olmasaydı oyunculuk kariyerim olmayabilirdi çünkü yeni mezun olduğum ve kafamın çok karışık olduğu bir dönemdi. Ama 2 sene boyunca büyük isimler, eğlenceli bir ekip, platoda rahat bir çalışma ortamı derken çok güzel tecrübeler edindim, set ortamını ve oyunculuğu öğrendim. Orası benim için okul gibiydi ve hepsinden önemlisi bu işi gerçekten çok severek yaptığımı ve bu yolda devam etmek istediğimi anladım. Ayrıca son zamanlarda dizilerin ömrü çok kısa, böyle bir dönemde 2 sene boyunca çok izlenen hatta hala tekrarlarının izlendiği bir dizinin parçası olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum.
Milat dizisindeki rolünüzden bahsedebilir misiniz? 
 
Duru, enerji sektörünün önde gelen holdinglerinden birinin avukatı aynı zamanda holding sahibinin kızıdır. Kararlı, vicdanlı ve haksızlıklara karşı çıkan bir yapısı olduğu halde babası holding de dönen kirli işleri, şirketin avukatı olsa da kızından uzak tutmaya çalışır. Haksız bir durumda tesadüfen Hamza’yla (Ufuk Bayraktar) karşı karşıya gelirler. Onun MİT’te çalıştığından bir haber, onu daha yakından tanımaya çalışır ama Hamza ona zarar vermemek için uzak durmaktadır. Ancak Duru’nun babası ani bir şekilde öldürüldükten sonra Duru, Hamza’nın da desteği sayesinde toparlanır ve işin başına geçer.


Kaynak: Magazin D

ReklamGIF
SONRAKİ HABER
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK