Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Magazin » En çıplak Almanlar | 03 Ağustos 2014 Pazar 02:31

En çıplak Almanlar

“Expedia” adlı internet seyahat acentesinin 24 farklı ülkeden 11 bin 165 kişinin verdiği bilgilere dayanarak yaptığı sıralamada, Almanlar çıplaklıkta birinci oldu. Almanların yaklaşık üçte birinin (yüzde 28) en az bir kez çıplak olarak denize girdiği ve güneşlendiği belirtilirken, çıplaklığı dünya genelinde en az sorun yapan ülkenin Almanya olduğu kaydedildi.

AVRUPA  AÇIK ARA  ÖNDE

 

Çıplaklığı problem yapmayan diğer bir ülke ise Avusturya. Expedia’nın verilerine göre, Avusturyalılar (yüzde 28) çıplaklık konusunda  Almanlarla yarışıyor.  Norveçliler ve İspanyollar yüzde 17 ile üstsüz denize girme konusunda Almanlar ve Avusturyalıları takip ederken, sıralamada  Asya ülkeleri Avrupalıların  hayli gerisinde kalıyor.

 

Taylandlıların yüzde 4’ü, Güney Korelilerin yüzde 3’ü, Japonların ise yüzde ikisi çıplak olarak denize girmede sakınca görmüyor.

 

Almanların çıplaklık konusunda bu kadar rahat olmalarında 60’lı yılların sonunda ortaya çıkan hippi geleneği, Doğu Almanya’da çıplaklığın normal kabul edilmesi ve 80’li ve 90’lı yıllarda hızla yayılan fitness çılgınlığı ve insanların sportif vücutlarını gösterme eğilimi gösteriliyor.

 


Kaynak: Tarkan Acar

ReklamGIF
etiketler İlgili Etiketler
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK