Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Röportaj » Best Model kampında flört yasak! | 08 Haziran 2014 Pazar 21:26

Best Model kampında flört yasak!

Best Model kampından ilginç detaylar...

Hürriyet Gazetesi'nden Hakan Gence Best Model kampına girdi.

İşte o röportaj;

Bu gecce düzenlenecek ‘Best Model Turkey’ yarışmasının öncesinde Kıbrıs’taki kampa sızıp onları ilk gören olmak istedim. Kendimi ‘300 Spartalı’ arasında bir Hobbit gibi hissettim.

Kıvanç Tatlıtuğ, Deniz Akkaya, Kenan İmirzalıoğlu, Ece Sükan, Çağatay Ulusoy, Burak Özçivit, Tolgahan Sayışman... Hepsinin ortak özelliği ilk kez ‘Best Model’ podyumunda yürüyerek hayatımıza adım atmaları. Şimdi sıra yeni starlarda. Bu gece 2 bin kişi arasından seçilen 32 genç için kader ânı. Ekranda hayranlıkla izledikleri isimler gibi olabilmek için uzun zamandır hazırlanıyorlar. +1’den canlı yayımlanacak yarışma öncesi olayı yerinde gözlemlemek için ‘Best Model Türkiye 2014’ kampının

Buluşma noktamız havuz başı. Bir tarafta 16 kişiden oluşan kızlar ekibi. Ellerinde Türk kahveleri, gözlerinde güneş gözlükleri, dillerinde ful dedikodu. Diğer tarafta da Spartacus dizisinden fırlamış gibi görünen kaslı erkek modeller. Onların gündemi kızlardan da ağır. Ne mi? Öğlen yedikleri haşlanmış tavuğun kas oranına etkisi, çektikleri barfiks sayısı ve kardiyoda geçirdikleri saatler.

Sohbet için önce erkeklerin yanına gidiyorum. Mutlu muyum? Asla. Çünkü kendimi ‘300 Spartalı’ arasına düşmüş bir Hobbit gibi hissediyorum. Hemen oturuyor ve mümkün oldukça ayağa kalkmadan konuşmaya çalışıyorum. Çünkü en kısa olanı 1.84 boyunda. Yağ oranlarının sıfır olduğunu da hesaba katarsanız göbeğimi içime çekmekten arada zar zor nefes alıyorum.

Madem onların yanında vasat görünüyoruz o halde bel altından vurarak depara geçiyorum: “Siz biraz sarışınların kaderini paylaşıyorsunuz. Kaslı erkeklerin de aptal olduğu söylenir” deyip tüm göbeklilerin öcünü aldığımı sanıyorum. Sanırım niyetimi anlıyorlar. İçlerinden biri “Kedi ulaşamadığı ciğere mundar der” cevabını yapıştırıyor. Diğeri “Kimimiz matematik, kimimiz gemi mühendisliğinde okuyoruz” diye anlatıyor.

Erkek yarışmacılar kıvrımlı kadınları beğeniyor. Türkiye’deki favorileri; Burcu Esmersoy, Berrak Tüzünataç ve Ebru Şallı. Kızlar yakışıklı erkek konusunda genelde hemfikir: Kıvanç Tatlıtuğ’u tek geçiyorlar.

Haklarını yemeyelim, çoğu bu vücuda sahip olmak için yıllarını vermiş. Onlara bakarsanız kaslı falan da değiller. Bu fiziğin tanımı plaj vücuduymuş. Kadınların bu fiziğe hasta olduğu iddiasındalar. Aynı zamanda cinsellik ve kas arasında da doğru orantı olduğu görüşündeler. “Vücudu iyi olan adamların özgüveni yüksek. Bu, sekse de yansıyor” diye gururla konuşuyorlar. Hiçbirinin vücudunda kıldan tüyden eser yok. Çünkü kaslarını engelsiz sergilemek istiyorlar.

Peki neden ‘Best Model’ yarışmalarından çoğunlukla erkek star çıkıyor? Onlara göre sebep net: Kendilerine kızlardan çok bakıyorlar: “Kızlar bizim kadar azimli değil. Hepimiz haşlanmış tavuk ve lapa pilav yerken onlar karşımızda tatlı yiyor” diye dert yanıyorlar.

Kızların en büyük abartısının da yarışmalardaki “dünya barışı istiyoruz” lafları olduğunu söylüyorlar. Duruma realist yaklaşıyorlar: “Bizim asıl isteğimiz derece alıp mesleğimizde yükselmek.”

Erkeklerin yanından ayrılıp havuz başında kızların arasına katılıyorum. Geçen hafta yapılan ‘Miss Turkey’den konuya giriyoruz.

“Biz oradaki kızlardan daha güzeliz” diyerek anlatıyorlar: “Bizim Türkiye’nin en güzeli olma iddiamız yok.

Amacımız en iyi manken olabilmek. Bu mesleki bir yarışma”. Miss Turkey birincisi Amine Gülşe ve Irına Shayk benzerliğine gelirsek. Kızlara göre o benzerlik gerçekçi değil.

Kızların kas takıntıları yok. Bana ayıp olmasın diye mi böyle konuşuyorlar bilmiyorum ama ”Hafif göbek iyidir” laflarının üzerine nefesimi bırakıyorum. Sonunda göbeği hafiften salıyorum.

Best Model adaylarının hepsi yarışmayı kazansalar da eğitimlerini sürdürme niyetindeler. Dünya çapında bir model olmak da rüyalarını süslüyor. Tabii bir de televizyon. Önceki Best Modeller’in başarıları iştahlarını kabartıyor. Mesela geçen senenin birincisi Burak Çelik... O artık haftalık reyting ölçümlerinde total gurubun birincisi ‘Karagül’ün oyuncusu. Kıvanç Tatlıtuğ, Burak Özçivit ve Çağatay Ulusoy’un durumuysa zaten ortada...

Best Model’e en üst katılma yaşı 24. Alt sınır yok. Yarışmacıların çoğu üniversite öğrencisi ama bu yarışmanın kriteri eğitim değil. Best Model Türkiye Genel Koordinatörü Ataberk Oral, “Burada önemli olan bir model olarak kıyafeti nasıl taşıdığınız. Biz üniversiteler arası bilgi yarışması yapmıyoruz” diyor. Yarışmanın birincileri Türkiye’yi ‘Best Model of the World’de temsil ediyor. Yarışmanın başkanlığını yıllardır Erkan Özerman yapıyor.

Yarışmacılar gün içinde bol bol koreografi çalışıp spor yapıyorlar. Serbest zamanlarında en büyük zevkleri yüzmek. Kız ve erkek yarışmacılar arasında olası bir flört yaşamak kesinlikle yasak! Bu yüzden otelin ayrı katlarında kalıyorlar. Yani aralarındaki temas sıfır(dı)! Ta ki bizim yaptığımız çekime kadar.

 

Best Model kampında flört yasak!

Best Model kampında flört yasak!

Best Model kampında flört yasak!

Best Model kampında flört yasak!

Best Model kampında flört yasak!

 

Best Model kampında flört yasak!

Best Model kampında flört yasak!

 

Best Model kampında flört yasak!

Best Model kampında flört yasak!

Best Model kampında flört yasak!

Best Model kampında flört yasak!

Best Model kampında flört yasak!

Best Model kampında flört yasak!

Best Model kampında flört yasak!

Best Model kampında flört yasak!

Best Model kampında flört yasak!

 

 


Kaynak: Tarkan Acar

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK