Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Magazin » 40 sene sonra yüz yüze gelecekler | 20 Kasım 2016 Pazar 15:49

40 sene sonra yüz yüze gelecekler

Yıllar önce boşanan Ayşen Gruda ve Yılmaz Gruda çifti, 40 yıl sonra ilk defa Eskişehir'de sahnelenecek bir tiyatro oyununda yüz yüze gelecekler.

Yıllar önce boşanan Ayşen Gruda ve Yılmaz Gruda çifti, 40 yıl sonra ilk defa Eskişehir'de sahnelenecek bir tiyatro oyununda yüz yüze gelecekler.  

Usta oyuncular Ayşen Gruda ve Yılmaz Gruda, kızları Elvan Gruda sayesinde ortak bir tiyatro oyununa imza atacaklar. Süpervizörlüğü Ayşen Gruda, yönetmenliği ise Yılmaz Gruda tarafından yapılan Fransız oyunu ‘Ara Ki Bulasın!”, 23 Kasım'da Odunpazarı Belediye Tiyatrosu’nda izleyicilerle buluşacak. Kızları Elvan Gruda'nın projesiyle bir araya gelecek olan usta oyuncular, provalarda dahi yüz yüze gelmezken, çalışmaları telefon aracılığıyla gerçekleştirdiler. Elvan Gruda'nın en büyük hayali olan, anne ve babasının yüz yüze gelecek olmasının, duygu dolu anlara sahne olması bekleniyor.

açıklamalarda bulanan Yılmaz Gruda, bu oyunun kızları Elvan Gruda'nın hayali olduğunu ve bunu gerçekleştirdiğini ifade etti. Kendiliğinden değil, kendi gayretleriyle bunu başardığını aktaran Gruda, “Ayşen Gruda ile yıllar önce ayrıldık. Ama harika bir kızımız var Elvan Gruda. Hem müzisyen, tiyatro biliyor. Bizden önceki tiyatroya sahip, çünkü annesiyle senelerce yaşadı. Tiyatroyu çok iyi biliyor, kuliste yetişti diyebiliriz. Onun kafasında iki tane güzel şey var. Ona göre ikon. O iki ikon birbirinden ayrı. Onları bir araya getirmenin bir sebebi ortaya çıktı. Biz bunu nasıl halledebiliriz. O güzel bir rüyaydı onun için. O rüyayı gerçekleştirdi böylece. Kalktı, Eugene Labıche’nin piyesini adapte etti. İşte size bir oyun dedi, anneye yani Ayşen Gruda'ya. Anne bir oyun sana dedi. Bunu kim koyar, dedi ki bunu babam Yılmaz Gruda koyar.

Böylece o kafasındaki hayal kendiliğinden değil, kendi gayretiyle. Bana bakışı yeter zaten onun. Böyle baksa benim için zaten yapmamam mümkün değil. Anne de tabi aynı şekilde. Hadi gel de bakalım hayır de bu sevda karşısında. Güzel bir düşünce. Sevdiğimiz bir insanın teklifi. Bunu reddetmek mümkün değil. İnsan öyle bir andır ki o dünyayı reddedersin ama kızını reddedemezsin. Anne için de benim için de aynı şey. Bunun hikayesi de bu. Yani o hayalini bunca yıl sonra, kaç senedir bilmiyorum doğal olarak tabiatıyla ama o hayalini gerçekleştirdi ve ikimizi bir olgu içerisinde bir araya getirdi. Anne süpervizör Ayşen Gruda, ben yönetmen Yılmaz Gruda. Adapte eden ve babasıyla çalışan bir Elvan Gruda” dedi.


Kaynak: Magazin D

ReklamGIF
etiketler İlgili Etiketler
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK