Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Röportaj » Tuana Candan = Güzellik | 02 Nisan 2019 Salı 22:13

Tuana Candan = Güzellik

Ünlü Manken Tuana Candan'dan Güzellik Sırları..

 

 

1-)cildinize neler uyguluyorsunuz bu kadar guzel bir cilde nasıl sahipsiniz.
1-)günlük bakım  uyguluyorum bunun içinde temizleyici tonik lokal bakım serum göz bakımı ve nemlendirici haftalık  maskemi cildime uygun olan maske ve haftalık peelingimi uyguluyorum bunların yanı sıra iyi bir uyku bol su ılık suyla dus spor  hersey den önce cildimi seviyorum

 


2-)Spor yaparken cildinize makyaj yapıyormusunuz yada öneriyormusunuz
2-)Spora makyajla gitmiyorum ve  gitmeyin en cok yapılan hatalardan Bi tanesi spor yaparken ki özelliklerde efor sarfedilen bir spor yaparken yuzumuzde tenimizde makyaj olması terle beraber yag kir ve Makyaj kalıntıları birleştiği zaman bakteri oluşumuna cok cok uygun bir ortam hazırlıyor ve cildimizde anında aknelenme ve siyah noktalar basılıyor eger spora makyajla gitmek istiyorsanız cildinize hiç bir sey sürmeyin sadece lip glose  ve maskara sürmeniz yeterli

 

 

3-)cilt tipimiz evde analiz edebilirmiyiz ve hangi cilt tipine sahip oldugumuzu nasıl anlarız.Ne yapmamız gerekir. 
3-)Evet cildi analiz etmeden kullanılan ürünler cilde fayda yerine zarar verir. Yüzünüzü yıkadıktan ortalama 2 saat sonra 1 peceteyi 2'ye ayırarak ince parcasıyla yuzunuze tampon hareketleriyle uygulama yapın. Eğer sadece T bölgenizde yani alın, burun ve çene den sebumyani yag geliyorsa yanaklar kurduysa cildiniz karmadır.Yanaklarınız dahi tüm ciltten sebum yani yag geliyorsa cildiniz yaglıdır. Cildinizde herhangi bir yag gelmiyorsa veya cok az yag geliyorsa cildiniz normaldir.Elinizi yüzünüze sürdüğünüz çok fazla kuruluk hissediyorsanız cildiniz kurudur. Ama cildiniz ne kadar yaglı ve karma olursa olsun dısarı ya cıkmadan önce mutlaka yüze uygun nemlendirici sonra günes kremi sürmenizi öneriyorum.

4-)Cildinize günes kremi hangi sıklıkta sürüyorsunuz.Günes kremi cilde neden uygulanır.Her mevsim sürülürmü.Ne gibi faydaları vardır.
4)Evet basta dediğim gibi cildimi seviyorum sevdiğim için cildime bakıyorum günes kremini her zaman cantamda tasırım yaz olsun kıs olsun cildime uygun günes kremi kullanıyorum özelikle dısarı cıkmadan önce muhakkak nemlendiricimi birde cildime uygun 30 faktör ve üstü günes kremi kullanıyorum faydası olsun diye evden dısarı cıkmadan yarım saat önce günes kremi sürerim.faydası varmıdır tabi ki vardır cünkü cilt saglıgı acısından son derece önemlidir kısın bulutların üstünde gelen günes ısınları ve hava kirliği mesela egzoz gazı sanayi dumanları  cildimizde siyah noktalanma gözenek kapanmasına sebebiyet gösteriyor gunes ısınları deride lekelenme ve deri kanseri cilt kırısıklıgı yaslanma cilenmenin önüne gecmek amacıyla yaz kıs uyguluyorum.Büyük kücük demeden tüm insanların üstünde durmasını öneriyorum. Cilt saglıgı acısından son derece önemli ve faydası bu yüzden cok fazla.

 

 

 

 

 

5-)cilt maskesini hangi sıklıkta uyguluyorsunuz.Hangi cilt tipine hangi maske uygulanır.
5-)Cilt maskesini hafta bir uyguluyorum tüm cilt cipsleri içinde en ideal olan hafta bir uygulamaktır.Cildinizi arındırmak nemlendirmek beslemek canlandırmak aslında dogal nem ve yag dengesini kazandırmak için cilt maskeleri olduk a kullanılan ürünler, eger cildiniz kurduysa cildinize hafta bir nem maskesi yapabilirsiniz. Yaglıysa karmaysa veya akneye meyilli bir ciltse gözenekleri temizlemek ve akneyi kurutmak amacıyla kil maskesi uygulayabilirsiniz. Cildiniz temiz fakat cok doruksa canlanmaya ve parlamaya da  ihtiyacı varsa vitamin içeren maskeleri uygulayabilirsiniz.

 


Kaynak: Magazin D

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK