Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Haber » Sevgi SERTER Röportajı | 17 Mart 2019 Pazar 10:46

Sevgi SERTER Röportajı

Sevgi Serter: Mahallelimiz için Sevgi ile El Ele

Sevgi Serter Kimdir?

Bursa'da doğdum Kestel ilçesinde büyüdüm.Orta ve Lise eğitimimi Bursa'da tamamladım. 7 Yıldır Kükürtlü Mahallesinde İkamet etmekteyim, Ayni zamanda mahallemde esnafım. Esnaflığın dışında Yaşam Koçluğu Yapmaktayım.Başarılı bir  Yasam Koçu ve Esnaf  olarak hizmet verdiğim Mahallemde Komşularıma iyi hizmet verebileceğim inancıyla Kükürtlü Mahallesine Muhtar Adayıyım.  Komşularımla aramdaki ilişki her zaman iyi olmuştur,çünkü insanlarla iyi geçinmeyi, dostça yaklaşmayı ve Sorunları Yerinde Çözmeyi Seviyorum. İkili ilişkilere her zaman Önem gösteriyorum.Çevremdeki insanlar tarafından Sevildiğimi ve Taktir edildiğimi görüyorum buda beni çok Mutlu ediyor. 

Neden muhtar Adayı Olmaya Karar verdiniz?

Mahalle,Küçük bir Topluluktan oluşan Büyük bir Aile demektir.Benim için her zaman Aile ve Sağlık ön Plandadır. Yaşadığım Mahallemdeki herkes Ailemden birisidir. Ben Mahalle Kültürünü bu şekilde görüyorum.  Komşularımla iç içe olmak,Aile olmak çok Güzel bir Duygu. Yaşadığımız Mahallemizi daha iyi bir hale getirmek hepimizin Görevidir.Bende Kükürtlü Mahallemizi hakettiği yere getirmek istiyorum. Var olan tüm sorunları gidermek istiyorum. Aslında bu hepimizin yapması gereken bir görevdir. Ben ve Azalarım bu Görevde Mahalle halkına öncü olmak üzere bu göreve talibim. 

Kükürtlü Mahallesi Sizden Neler bekliyor?

Kükürtlü Mahallesi Bursa'nın nezih Mahallelerindendir,Son Yıllarda Malesef bakımsız kaldı.Mahallelinin benden beklediği o Özledikleri Sevdikleri Eski Kükürtlümüzü  tekrar geri getirmek. Bunu hep beraber Başaracağımıza İnanıyorum. MAHALLEMIZ ICIN SEVGIYLE EL ELE..diyorum 

Kükürtlü Mahalesinde Seçildikten sonra Yapacalarınız Nelerdir?

Mahalle Sakinlerinin bana 24 Saat ulaşabileceklerinin garantisini veriyorum.  Muhtarlık hizmet Saatleri dışındada Rahatlıkla beni telefonla arayıp sorunlarını iletebilirler. Mahallemize ait Dernek kurduracağız. Derneğimizde Mahalle Sakinleri ile birlikte kararlar alIp Mahallemizi hep birlikte Yöneteceğiz. Mahallemizde yapacağımız Kermes tarzı etkinlikler düzenleyip ihtiyaç Sahiplerine destek olmaya çalışcaz. Bu destekler İhtiyacı olan yeni Evli Çiftlere,bir hastaya ve Sokak Hayvanları yararına olacaktır.Bunu hep birlikte belirleyeceğiz. Milli Bayramlarımızda Etkinliklerle,Mini Konserlerle hep birlikte Coşku ile kutlayacağız..  Çocukluklarımız için Oyun ve Eğlence alanlarını çoğaltıcaz.  Pazar günleri Köylü Pazarı kurulması için çalışmalar yapacağız..   

Son olarak Mahalle Sakinlerine Söylemek istedikleriniz?

Muhtarlık Görevini ayni zamanda Sosyal Sorumluluk olarak görüyorum.  Bu bir Koltuk Sevdası değil,Ben Muhtar olayım orada oturayım 'i amaçlamıyorum. Kimseyi yalan söylemlerle kandıramazsınız. Muhtarlığın belirli sınırları vardır. Kaymakama bağlıdır.Buradaki sorunlarla ilgili Köprü görevini üstlenip takipcisi olacağız.Gidip sürekli araştırmak, dilekçe vermekle olmaz;takip etmekte gerekir . Ben bunları görev olarak değil Mahallelim için isteyerek yapacağım.  Komşularımızla birebir Konuşmayı, onların sorunlarıyla ilgilenmeyi Seviyorum.Kendime Öz Güvenim tam Çözüm üretebileceğimi bu isi hakkıyla yapabileceğime inanıyorum. Kükürtlü Mahallesi nezih bir Mahalledir,burada yasayan Komşularımız her türlü  güzelliği hak ettiklerine inanıyorum.  SİZLERE HİZMET BENİM IŞIM DİYORUM  ve en önemlisi GELİŞMEK İÇİN DEĞİŞMEK GEREK diyorum.  Mahallemizin gelişmesi düzenli örnek ve yaşanılır bir Mahalle olması için sonuna kadar mücadele edeceğime SÖZ veriyorum.   

SEVGİ SERTER

(Kükürtlü Mahallesi Muhtar Adayı)

Telefon:05050395375 

Mail:sevgiserter@gmail.com 

Facebook: Sevgiserter

İnstagram @sevgms


Kaynak: Magazin D

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK