Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Erkek » İngiltere’de cinsiyet değiştirmek kolaylaşıyor | 05 Ağustos 2017 Cumartesi 23:48

İngiltere’de cinsiyet değiştirmek kolaylaşıyor

İngiltere’de cinsiyet değiştirmek isteyenler, hükümetin yeni planı çerçevesinde artık herhangi bir tıbbi teşhise veya doktor onayına gerek duymayacak.

Britanya'nın Kadın ve Eşitlik Bakanı Justine Greening, transseksüellerin cinsiyet değiştirme sürecinde maruz kaldıkları bürokratik işlemleri hızlandırmak istediklerini söyledi. Kadın olmak isteyen erkekler ve erkek olmak isteyen kadınlar bu plan doğrultusunda doğum sertifikalarındaki cinsiyet ibaresini de değiştirebilecek. Yeni bir ‘’Cinsiyet Tanıma Yasası’’ Geçtiğimiz günlerde Başbakan Theresa May, transseksüelleri ve haklarını korumak için yapmaları gereken çok şey olduğunu belirterek, yeni bir ‘’Cinsiyet Tanıma Yasası’’ hazırlığında olduklarını ifade etmişti. İşçi Partisi Lideri Jeremy Corbyn de transseksüeller konusunda, kendi kimliklerini seçmelerine izin verilmesi halinde hükümete destek vereceğini kaydetti. İngiltere’de halen uygulanmakta olan yasada, resmi olarak cinsiyet değiştirmeden önce  bireylerin en az iki yıl boyunca olmak istedikleri cinsiyette yaşamaları gerekiyor.


Kaynak: Magazin D

ReklamGIF
etiketler İlgili Etiketler
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK