Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Moda » Versace, Fashion Nova markasına dava açıyor | 29 Kasım 2019 Cuma 19:02

Versace, Fashion Nova markasına dava açıyor

Ünlü moda devi Versace, Jennifer Lopez'in 2000 yılında giyerek meşhur ettiği ve ikonik bir parça haline gelen yeşil elbiseyi taklit eden Fashion Nova markasına dava açıyor.

Jennifer Lopez’in 2000 yılında Grammy Ödülleri’nde giydiği, çiçek desenli, bacak ve derin göğüs dekolteli Versace elbise, günümüzde ikonik bir parça haline geldi. Hatta ünlü şarkıcı, 19 yıl aradan sonra ilk kez eylül ayında Milano Moda Haftası'nda giyerek podyumda yürümüştü. Bu çok konuşulan elbiseyi, Fashion Nova markası da taklit etti ve yeni koleksiyonuna ekledi.

 

Jennifer Lopez Versace elbiseyi ilk olarak 2000 yılında Grammy Müzik Ödülleri’nde giymişti.

Nova markası en ünlü markaların tasarımlarını taklit eden bir marka. Hatırlarsanız daha önce de Kim Kardashian bu markaya dava açmış ve kazanmıştı. Şimdi de ünlü İtalyan moda evi Versace, elbiseyi taklit etmekle suçlayarak markaya dava açtı. Moda devi, Fashion Nova'yı ticari marka ihlali, telif hakkı ihlali ve ticari kıyafet ihlaliyle suçluyor ve maddi tazminat talep ediyor.

Lopez, 19 yıl aradan sonra eylül ayında Milano Moda Haftası kapsamında düzenlenen Versace elbiseyi yeniden giyip podyuma çıkmıştı.

 

 


Kaynak: Magazin D

ReklamGIF
etiketler İlgili Etiketler
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK
magazin Kolay Sohbet Sohbet Sohbet Kolay Chat