Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Magazin » Ünlüler Soma'dan kardeş edinecek | 17 Mayıs 2014 Cumartesi 22:37

Ünlüler Soma'dan kardeş edinecek

Soma'daki facia üzerine 'Geride kalanlar için ne yapabiliriz?' diyen Özgür Aras, kardeşçe bir kampanya başlattı. Bengü'den Sinan Akçıl'a kadar birçok ünlünün artık Somalı birer kardeşi olacak.

Ekmek parası uğruna madenlerde karanlığa bakan gözlerinin tamamen kapanması, hepimizin yüreklerini yaktı... Soma'da hayatlarını kaybeden maden işçilerimizin yasını tutan milyonlar, "Geride kalanlar için ne yapabiliriz?" diye sormaya başladı. Özgür Aras da kendine aynı soruyu sordu ve ses getiren bir sosyal sorumluluk projesine önayak oldu.

START 19 MAYIS'TA

Aras; Türkiye'nin en önemli sanatçılarının menajerlerini ve basın danışmanlarını Soma için buluşturdu. "Soma'da Kardeşim Var" isimli sosyal sorumluluk projesinin startını 19 Mayıs'ta vereceğini açıklayan Özgür Aras; ünlü isimlerden de destek gördü. Özgür Aras, projeyi ise şöyle anlattı: "Tek bir sesi çığlığa dönüştürmek için yola çıktık. Oradaki çocukların psikolojilerinin çok önemli olduğunu biliyoruz. Bu yüzden onların acılarına ortak olmak; onların yanlarında olduğumuzu hissettirmek istiyoruz. Soma'dan isteyen herkes bir çocuk, bir genç kardeş sahibi olacak. Kardeş edinenler; onlara mektup yazabilir, hediyeler gönderebilir. Amaç sadece parasal yardım değil; onların gönlünü hoş edecek sürprizler yapabilmek."

DESTEK ÇIĞ GİBİ BÜYÜDÜ

Soma'dan kardeş edinmek isteyen ünlü isimlerden bazıları ise şöyle: Bengü, Demet Akalın, Sinan Akçıl, Sibel Tüzün, Ekin Türkmen, Tümay Özokur, Büşra Pekin, Hakan Akkaya, Simge Fıstıkoğlu, Reyhan Karaca, Behzat Uygur, Yaşar İpek, Hakan Peker, Volga Tamöz...

HERKES EL ELE

Sinan Akçıl, "18 yaşında aslan gibi bir kardeşim olsun istiyorum. Herkesle omuz omuza yürüyeceğim Soma için" derken; Tümay Özokur; ajansına bağlı tüm oyuncuları bir araya getirip projeye destek olacağını açıkladı


Kaynak: Tarkan Acar

ReklamGIF
etiketler İlgili Etiketler
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK