Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Spor » UEFA Tahkim üyelerine dava | 17 Temmuz 2013 Carşamba 10:02

UEFA Tahkim üyelerine dava

Fenerbahçe Spor Kulübü Hukuktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Deniz Aytöre, yaptığı konuşmasında UEFA Tahkim Kurulu üyelerine dava açacaklarını söyledi.

Fenerbahçe Hukuktan Sorumlu Asbaşkanı Deniz Tolga Aytöre, UEFA kararıyla ilgili tepkisini dile getirdi.

 

Habertürk'e konuşan Aytöre, “Fenerbahçe’nin UEFA’daki yargılaması 4 maçla başladı. 4 maçla yargılanıyorken davanın bir noktasında 8 maça çıkıyorsa ek savunma istenmesi lazım. Bu da yapılmadı. Niye savunmamızı istemiyorsun? Ben de ona göre tanık getiririm. Bu davadaki bu sonuç, fezlekenin ve iç yazışmaların eseri. Böyle bir yargılama yaptıkları için Tahkim Kurulu’nun tüm üyeleri hakkında dava açacağız. Böyle yargılama yapılmaz. Yargılanmadığınız maçlardan ceza alıyorsunuz. Ayrıca UEFA bize, ‘Siz yalan taahhütte bulundunuz. Bu taahhüt nedeniyle size ceza veriyoruz’ diyor. Bizim taahhütü verdiğimiz tarih 5 Mayıs 2011. Bu tarihte hakkımızda hiçbir şike soruşturması yok ve taahhütü vermemiz kadar da doğal bir şey olamaz." dedi.

Aytöre; "Biz soruşturmayı ne zaman öğrendik? 3 Temmuz 2011’de. UEFA’ya gönderilen polis fezlekesinin tarihi ne? 5 Temmuz 2011. İşte bu fezlekeyle UEFA’yı yönlendirirsen sonucu da bu olur” diye konuştu.

Aytöre, spor hukukçularına da “Televizyonlarda boy göstermeye başladılar. Ellerinde karar metni olmadan bu yorumları yapmaları yanlışın ötesinde ahlaksızlıktır. Bunun gereğini yapacağız” diyerek tepki gösterdi.


Kaynak: SPOR

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK