Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Spor » Türkiye'nin tanıtım gönüllüsü İlkay | 02 Ağustos 2013 Cuma 09:40

Türkiye'nin tanıtım gönüllüsü İlkay

İlkay Gündoğan, Almanya'nın en büyük televizyon kanallarından bir olan ZDF için Türkiye'yi anlattı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik tarafından Türkiye'nin fahri 'kültür ve turizm büyükelçisi' ilan edilen gurbetçi futbolcu İlkay Gündoğan, Almanya'nın ZDF kanalı üzerinden, İstanbul ve İzmir'in tanıtımını yaptı.

Zaman'ın haberine göre; Ziyareti boyunca ünlü futbolcuya Almanya'nın en büyük televizyon kanalı ZDF eşlik etti. Röportajlarla süslenen program boyunca ünlü futbolcu İstanbul'un ve İzmir'in en önemli mekânlarında çekimler yaptırdı.

Programda İstanbul ve İzmir görüntüleri eşliğinde İlkay'ın hayatı işlenirken, bir yandan da futbol kariyeri ve geleceği konuşuldu. Yolculuğunun ilk anından itibaren mütevazılığını koruyan genç kültür elçisi, Topkapı Sarayı, Ayasofya ve Sultanahmet Camii'ni gezdi. Ayrıca hayranları ile bol bol resim çektirdi. Vapur iskelesinde gençlerle futbol oynadı. Ada'da fayton keyfi yapmayı da ihmal etmeyen yetenekli krampon, Türk yemeklerini de bizzat sundu.

İlkay Gündoğan'la ilgili ZDF'nin sunumu şöyle oldu: "İlkay'ın yanında Türkiye'ye bir arkadaşı ve amcası İlhan da geldi. Beraber bir turistik geziye çıkıyorlar: Topkapı Sarayı, Ayasofya ve Sultanahmet Camii. Gündoğan daha önce görmemiş buraları. Nasıl olur diye soruyor insan. Aslında bilmesi lazım diye düşünüyoruz. İlkay'ın ailesi İstanbul'a 500 km uzaklıktaki küçük bir yerden geliyor ama Dortmundlu İlkay için İstanbul'un bin yıllık tarihini bilmek yine de çok önemli..."


Kaynak: SPOR

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK