Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Spor » Türk futbolu için kritik saatler | 24 Haziran 2013 Pazartesi 15:51

Türk futbolu için kritik saatler

Türk futbolunda gözler İsviçre'den gelecek habere çevrildi.

Türk futbolunda gözler İsviçre'den gelecek habere çevrildi. Şike soruşturmasıyla ilgili UEFA Disiplin Kurulu'na savunmalarını veren Beşiktaş ve Fenerbahçe ile ilgili kararın açıklanması bekleniyor.

Beşiktaş heyeti cuma, Fenerbahçe heyeti ise cumartesi günü İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA merkezine giderek savunmalarını yapmıştı. UEFA Disiplin Kurulu, Beşiktaş'a kararını pazartesi günü öğleden sonra fax yoluyla bildireceğini iletmişti.

Fenerbahçe ile ilgili kararın da pazartesi veya salı günü açıklanacağı duyurulmuştu.

CEZA GELİRSE TAHKİM YOLU
UEFA Disiplin Kurulu savunmasını geçtiğimiz cuma günü veren Beşiktaş hakkındaki kararı bugün öğleden sonra kesin olarak açıklayacak. Fenerbahçe için verilecek karar ise bugüne yetişmediği takdirde Salı gününe kalacak. UEFA Disiplin Kurulu takımlarımızı suçsuz bulduğu takdirde yeni bir gelişme yaşanmayacak.

Ancak takımlarımızdan ikisi ya da birine ceza verilirse Tahkim Kurulu'na itiraz süresi için 1 hafta süre kalacak.

SON ÇARE İSE CAS'A GİTMEK
Tahkim Kurulu'nun Disiplin Kurulu'nun verdiği kararları onaylaması durumunda son çare olarak CAS'a gidilecek. Eğer buradan da bir sonuç çıkmadığı takdirde kararların uygulanmasından başka bir yol kalmayacak. Bu durum da kulüplere ağır bir darbe vuracak.

HANGİ CEZALARI ALABİLİRLER?

UEFA Disiplin Kurulu'sevk edilen Beşiktaş'ın 2013/2014 sezonu için UEFA Avrupa Ligi müsabakalarından men edilmesi istenirken, Serdal Adalı ve Tayfur Havutçu hakkında futbolla ilgili her türlü faaliyete katılmalarını kılacak şekilde ömür boyu men cezası uygulanması isteniyor.

Fenerbahçe'nin için ise iki sezon UEFA müsabakalarından men edilmesi, başkan Aziz Yıldırım ve yöneticilerden Alaeddin Yıldırım, Mehmet Şekip Mosturoğlu, İlhan Yüksel Ekşioğlu ve Cemil Turhan için hak mahrumiyeti talep ediliyor.

FENER TRANSFER İÇİN KARARI BEKLİYOR
Disiplin Kurulu’na sözlü savunmasını veren Fenerbahçe, teknik direktör ve yıldız transferleri konusunda beklemeye geçti.

Olası bir Avrupa'dan men durumunda zorlu süreci yönetmek adına transfer görüşmelerine kısa bir süre için ara verildi. Başkan Yıldırım'ın da ceza alması durumunda kulüp Olağanüstü Kongre'ye gidecek.

Cardozo transferi ve Ersun Yanal isminin resmen açıklanması gelinen noktada mümkün görünmüyor. Ancak UEFA kararının olumlu olması halinde başkan Aziz Yıldırım tam anlamıyla bir şova hazırlanıyor. Taraftarı ayağa kaldıracak bir transferle Fenerbahçe yeni sezona "merhaba" diyecek.


Kaynak: INTERNETSPOR

ReklamGIF
etiketler İlgili Etiketler
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK