Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Magazin » Tuğçe Kazaz Organik Tarıma Başladı | 04 Ağustos 2013 Pazar 16:15

Tuğçe Kazaz Organik Tarıma Başladı

Son zamanlarda yaptığı açıklamalarla sık sık gündeme gelen Tuğçe Kazaz, yeşillikler içindeki çiftliğinin kapılarını ilk kez açtı ve çiftliğin mahsulleriyle kurduğu sofrayı Ayna'nın solisti Erhan Güleryüz ile paylaştı.

"BOŞ VAKİTLERİNDE HAMAKTA KİTAP OKUYOR"

Çiftliğin sakinleri bir yandan organik tarım yaparken bir yandan da thai chi ve aikido öğreniyor. Kalan boş vakitlerde hamakta kitap okuyorlar ya da balkonda sohbet ediyorlar. Kazaz'ın 17 senelik olduğunu söylediği bu oluşumun üyelerinin hep hayalini kurdukları bir yaşam bu. Hepsi, hayallerine kavuşmuş olmaktan memnun, neşeyle koşturuyorlar işlere. Hepsinin gözlerinin içi gülüyor. Çiftliğin huzuruna huzur katan da bu belki de...

"KUR'AN-I KERİM YEDİ KATTAN ANLAŞILIR DERLER..."

İnsan, gerçek var oluş amacına uygun olarak, disiplinli bir hayat yaşarsa o içindeki güç kadarı dışarı çıkar. Kur'an'ı Kerim yedi kattan anlaşılır derler, hayatın da öyle katmanları olduğunu düşünüyorum ben. Yaşamın katmanları olduğu gibi sanatın da katmanları var. Nesime Hazretleri'nin, Harabi Hazretleri'nin yazdıklarında bu vardır. Bir usta der ki; "Sanat, sevgiden evrensel yapıya açılan ilk kapıdır. Aşkın ilk kapısı sanattır". Bir başkası "Erenler cemine her can giremez, edep ile erkan bir olmayınca" diyor mesela. Tolstoy, "Sanat Nedir?"de, "Aslında en yüksek sanat eserleri ayetlerdir" diyor. Bir evrensel yasa var içinde bulunduğumuz ve bir akış yasası var. İçindeki o potansiyeli akıtmalısın. İnsan var oluşu kadar yaratabilir.
O öğretiler insana potansiyelini ortaya çıkarmanın yollarını gösteriyor. Din de buna hizmet ediyor. Bir yerden başlamak durumundayız çünkü bize sınırlı bir ömür verildi."


Kaynak: Magazin D

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK