Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Spor » Tribünler siyasete alet olmasın! | 01 Ağustos 2013 Perşembe 20:50

Tribünler siyasete alet olmasın!

Bursaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Mesut Ağrak, tribünlere siyasetin alet olmaması gerektiğini söyledi.

Bursaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Ağrak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, statlarda yaşanan şiddet olaylarının azaltılması için toplumun tüm kesimlerinin bilinçlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

Türkiye'nin en renkli taraftarına sahip Bursaspor'da tribünlere hiçbir zaman siyasetin girmediğini dikkati çeken Ağrak, "Tribünlerimeze siyaset girmemiştir, girmez de. Hatta bizim dernekte, 'politika giremez, politikacı girebilir' yazısı var. Tüm arkadaşlarımızın siyasi görüşü vardır ama onu tribünde taşımaz" diye konuştu.

Gezi Parkı odaklı gelişmeler konusunda da hassas davrandıklarını anlatan Ağrak, dernek başkanı ve grup liderleri olarak yeşil-beyazlı taraftarları bu tür olayların içinde yer almamaları konusunda uyardıklarını vurguladı.

''Eski sisteme dönüş gereksiz''

6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzenlenmesine Dair Kanun çerçevesinde polisin statlardan çıkarıldığını hatırlatan Ağrak, yeniden eski sisteme dönülmesini gereksiz bulduklarını ifade etti.

Polisin statlara girmesi yerine statlarda görev alacak özel güvenlik elemanlarının daha iyi eğitilmesinin tribün olaylarının azalmasına daha fazla yardımcı olacağına inandıklarını sözlerine ekleyen Ağrak, "Biz polisin asli görevini yapmasını istiyoruz'' dedi.


Kaynak: SPOR

ReklamGIF
etiketler İlgili Etiketler
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK