Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Spor » TS'da bütün yabancı futbolcular serbest mi kaldı? | 21 Mayıs 2015 Perşembe 15:44

TS'da bütün yabancı futbolcular serbest mi kaldı?

Trabzonspor'da, borçların yoğunluğu sebebiyle ödemelerde sorun yaşandığı, bu sebeple bütün yabancı futbolcuların FIFA kuralları gereği serbest kaldığı iddia edildi.

Trabzonspor’da kriz kapıya dayandı. Borcu 400 milyon TL'yi aşan bordo mavili kulüpte futbolculara ödeme sıkıntısı hat safhaya ulaştı. Daha önce personel maaşını 3 ay kadar ödeyemeyen Trabzonspor şimdi de futbolcuların maaşını ödeyemiyor. Futbolcuların belirli bir süre para alamaması, kontratlarında yer alan maddeye göre serbest kalması anlamına geliyor.

EN AZ 2 AYDIR ÖDEME YAPILAMIYOR

Yabancıların her birinin kontratında bulunan, kimisinde 1 ay kimisinde ise 2 ay süreyle yer alan “ ‘x’ süre boyunca bir ödeme yapılmazsa, sporcu serbest kalır” maddesine göre Trabzonspor’un yabancı futbolcuları şu anda serbest kaldı. Zira Trabzonspor, yaklaşık 2 ila 3 aydır futbolculara ödeme yapamıyor.

İşte serbest kaldığı iddia edilen yabancı futbolcular:

Carl Medjani, Essaid Belkalem, José Bosingwa da Silva, Kevin Constant, Mustapha Yatabare, Oscar Rene Cardozo, Marin Waris Majeed

BÜYÜK TEHLİKE KAPIDA

Mali kriz yaşayan Trabzonspor’u bu yıl UEFA tehlikesi bekliyor. Mali problemlerde ‘sıfır töleransı’ olan UEFA, Trabzonspor’a transfer yasağı koyabilir. Bu yasak sonucu transfer yapamayacak olan Trabzonspor, Avrupa Kupalarından da men edilecek. 


Kaynak: Tarkan Acar

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK