Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Magazin » Sutyensiz gezmek sarkmayı önlüyor mu? | 06 Eylül 2014 Cumartesi 00:45

Sutyensiz gezmek sarkmayı önlüyor mu?

Son dönemde ünlüler arasında sutyensiz gezmek bir moda halini aldı. Bu modanın başını çekenler de Miranda Kerr, Gwyneth Paltrow, Kim Kardashian gibi ünlüler.

Belki onlar bunu giydikleri elbiseyi daha güzel taşımak ya da dikkat çekmek için yapıyorlar ama Fransa'da yapılan bir araştırma sutyensiz gezen bu ünlülerin çok da haksız olmadığını gösterdi.

Fransa'nın Besançon Üniversitesi'nde yapılan araştırmanın sonuçları kadınlar arasında bir tür kabus haline dönüşen "eğer giymezsem göğüslerim sarkar, sırt ağrısından hastanelik olurum" düşüncesini de yerle bir edebilir. Hatta tam tersine sutyen takmak tüm bu problemlere yol açıyor olabilir. Yaklaşık 15 yıl boyunca devam eden araştırmayı yürüten Profesör Rouillon, sutyensiz gezmenin göğüslerin şeklini koruduğunu ve sırt ağrılarını da önlediğini" söyledi.  Profesör Rouillon "Genel inanışın aksine sutyen giyilmezse göğüsler sarkmaz ama sıkı kalır ve derinin kalitesi de artar" diye konuştu.  

Araştırmaya katılan kadınların yüzde 42'sinin sutyensiz gezdikleri ilk dönemde kendilerini rahatsız hissettiğini söyleyen Profesör Rouillon "Ama sonra bu his kayboldu. Sırt ağrısı hissetmediler ve spor da dahil günlük aktivitelerini rahatlıkla yaptılar" dedi. Ancak Profesör Roullion yine de kadınların sutyenlerini hemen çöpe atmamaları gerektiğinin altını çizerek araştırmanın az sayıda kadın üzerinde yapıldığını ve uzun süreli sutyensizliğin sonuçlarının henüz bilinmediğini belirtti. 


Kaynak: Tarkan Acar

ReklamGIF
SONRAKİ HABER
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK