Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Spor » Slaven Bilic resmen Beşiktaş'ta | 28 Haziran 2013 Cuma 19:32

Slaven Bilic resmen Beşiktaş'ta

Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü Slaven Bilic, bugün saat 14:00 sularında İstanbul'a gelecek.

Beşiktaş Hırvat teknik adam Slaven Bilic ile 3 yıllık sözleşme imzaladı, sıcağı sıcağına Fatih Terim hakkında açıklamalar yaptı... 
 
Bilic için Futbol Genel Direktörü Önder Özen'in de katıldığı imza töreni düzenlendi. 
İlk sözü alan Önder Özen, "Bilic ile 3 yıllık kontrat yaptık dileğim isteğim kurmak istediğimiz çatının altında daha uzun yıllar görev yapmasıdır. Yeni hocamız için kullandığım iki profil vardı, ya başarmış ya da başarma potansiyelini ortaya koymuş genç bir teknik adam olacak diye tarif etmiştim. Bugün karşımızda hem başarmış hem de çok daha fazlasını başarma potansiyelini ortaya koymuş genç, iddialı, hırslı ve ateşli bir teknik adam var. Kendisine hoşgeldin demek istiyorum" diye konuştu. 

Bilic'ten taraftara övgü 
Bilic ise Türkçe olarak "Merhaba" dedikten sonra sözlerine şöyle devam etti: 
"Harika ülkeye geldiğim, Beşiktaş gibi büyük kulüple çalışma imkanı bulduğum için çok mutluyum. Çalışma evresine geçebilmek için sabırsızlanıyorum. Taraftara şunu vaat ediyorum; en iyisini yaparak, elimizdeki potansiyeli en iyi şekilde kullanarak onların mutlu olması için çalışacağım. 
Taraftar için söylememe bile gerek yok. Sadece Türkiye'de değil, Hırvatistan'da İtalya'da Yunanistan'da Avrupa'nın birçok ülkesinde tanınan bilinen bir taraftar profili. Müthiş bir enerji demek. Bu enerjiyi avantaja çevirmemiz gerekiyor. Split'te yetiştim orada da benzer durum vardı. Bu taraftar profilini, bizim için sürükleyici güç haline getirip başarıya ulaşmaya çalışacağız." 

"Korku, endişe duymuyorum" 
"Lokomotif'te kötü geçen sezonun sorumluğunu bana ait. Birçok şey yanlış gitti. Başarılı olayım isterdim. Beşiktaş'a imza atmaktan rahatsızlığım yok. Büyük bir heyecanla çalışacağım. Korku, endişe duyuyor olsaydım başka alternatifler vardı onları değerlendirirdim veya dinlenirdim. Göreve başlamak için sabırsızlanıyorum ve bu özgüvenle başlıyorum." 

"Türkiye İngiltere'den öncelikli hale geldi" 
"Almanya'da oynadığım dönemde birkaç kez gidip gelmiştim Türkiye'ye. 2008'de sizin açınızdan çok iyi geçen maç, bizim için dramatik şekilde geçmişti. Türkiye aşık oldum gönlümü kaptırdım ama sebebi nedir cevabı tam olarak veremiyorum. Ailemle konuştuğumda benim için önceliğin İngiltere olduğunu söylerdi ama Türkiye İngiltere'den öncelikli hale geldi." 

Fatih Terim 
Bilic, Fatih Terim hakkındaki bir soruya ise "İster, Bay Terim diyeyim, ister sayın Terim diyeyim, onunla aramızda iyi bir ilişkimiz var, çok iyi dostluğumuz var. Onunla birkaç kez aynı ortamda bulunduğumuzda kahve içmişliğimiz de var. Kendisine çok büyük saygım var. Galatasaray ile yaşadıkları ortada. Galatasaray ile başardıklarına şapka çıkartılır, bir efsane. İtalya'da yaptıklarına da büyük bir saygım var. Onunla rakip olarak mücadele etmeye devam edeceğiz. Onlara karşı her oynadığımızda kazanmak için oynayacağız" ifadelerini kullandı. 

Prosinecki ve Mrmic 
Prosinecki'nin Beşiktaş ile görüşmesi ve kaleci antrenörü Mrmic'i Türkiye'ye getirmemesi ile ilgili soruya Hırvat teknik adam, şu cevabı verdi: 
"Prosinceki çok yakın arkadaşım. Milli takımda birlikteydik. 5 sene birlikte çalıştık. Daha sonra yoluna hoca olarak devam etmek istedi. Onun için hep en iyisini temenni ettim. Beşiktaş ile ilgilendirildiğinde ben Rusya'daydım. Görüşmelerde Beşiktaş'a gitmesinden çok mutlu olacağımı söyledim. Ardından anlaşma yolu bulamadı kendi kulübünde kaldı. Kendi kulübünde yaptıkları yabana atılır değil, önemli iş yaptı. Onla ilgi kesildilten sonra görüşmelere başladım. Bir pozisyon için mücadele etmedik, yarışmadık. Aramızda sorun olması mümkün değil. Kendisinden bilgi aldım. 

Mrmic uzun yıllardan dostluk içinde olduğum, milli takımda birlikte çalıştığım arkadaşım. Ondan da birttakım bilgi aldım. Hırvatistan'da kaleci yetiştirme konusunda bütün yaş kategorilerinde aktif şekilde çalışıyor. O nedenle getirmen mümkün değildi. Hırvatistan'ı tamamen buraya getirmem mümkün değildi. Şimdiki ekibimden de memnunum." 

Stat konusu 

 

Geri(1 / 2)İleri


Kaynak: INTERNETSPOR

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK