Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Spor » Sivasspor'un duruşması başladı! | 03 Haziran 2014 Salı 12:11

Sivasspor'un duruşması başladı!

Sivasspor'un UEFA'daki duruşması başladı!

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği'nin Sivasspor aleyhinde açtığı soruşturmanın duruşması başladı.

UEFA'nın, Sivasspor Kulübü'ne karşı açtığı soruşturmanın duruşması, İsviçre'nin Nyon kentinde yapılıyor. Kulüp başkanı Mecnun Otyakmaz ve kulüp avukatları da duruşmaya katıldı. Duruşmanın yaklaşık iki saat sürmesi öngörülüyor.

UEFA, Sivasspor'un savunmasını yeterli bulmazsa, kulübün Avrupa kupalarına katılmasına tedbir koyarak, dosyayı Disiplin Kurulu'na sevk edecek. Bu gelişme sonrasında da Sivasspor'un para cezası da alması gündeme gelebilecek. 

UEFA, 21 Mayıs Çarşamba günü Sivasspor ve Eskişehirspor kulüplerine disiplin soruşturması açmıştı. Söz konusu soruşturmaların, UEFA Avrupa Ligi düzenlemeleri çerçevesinde, UEFA organizasyonlarında oynama hakkı kapsamında ele alındığı belirtilmişti.

Açıklamada, UEFA'nın iki kulüp hakkında bir karara varmadan önce gerekli yargısal gözden geçirme ve denetleme işlemlerini yapacağı bilgisi verilmişti.

UEFA Avrupa Ligi düzenlemesine göre, bir kulübün UEFA müsabakasında yer alabilmesi için dolaylı ya da doğrudan herhangi bir şike sürecine karışmamış olması gerekiyor. İki kulüp için açılan soruşturmalar kapsamında gerçekleştirilecek duruşmalar, UEFA'nın yargı organı tarafından başlatıldı. Bu kapsamda dün de Eskişehirspor'la ilgili duruşma yapılmıştı.


Kaynak: INTERNETSPOR

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK