Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Magazin » Sıla'dan 10 gün sonra ilk paylaşım! | 21 Ağustos 2016 Pazar 13:24

Sıla'dan 10 gün sonra ilk paylaşım!

Yenikapıda'da düzenlenen 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi' için söylediği sözler yüzünden eleştiri yağmuruna tutulan Sıla derin bir sessizliğe gömülmüştü. Gaziantep'te yaşanan hain terör saldırısının ardından Sıla sessizliğini bozdu ve teröre lanet okudu!

Şehitler ve Demokrasi Mitingi için söylediği sözlerle hedef haline gelen Sıla'nın konserleri iptal edilmişti. Sıla da bu iptal kararlarının ardından en son 11 Ağustos'ta sosyal medya hesaplarından bir paylaşımda bulunmuş ve şu açıklamayı yapmıştı:  "Demokrasiye sığınarak söylediklerim, demokrasi mitingine katılmama gerekçemin geldiği noktayı şaşkınlık ve biraz da üzüntüyle izlemekteyim.

Gündemi acılarla dolu bir ülkede sizleri bu meseleyle ilgili meşgul ediyor olmaktan da hicap duyuyorum.  Demokrasi, farklılıklara saygı duymanın, o renkli farklılıklarla omuz omuza yaşamayı becerebilmenin adıdır. Söz konusu demecimde şehitlerimizi ya da demokrasi nöbeti tutan yurttaşlarımızı kast etmediğimi açıklamak zorunda kalmış olmayı ve kelimelerimin hoyratça çarpıtılmış olmasını hala hazmedebilmiş değilim.

Hakkımdaki tartışmaları bu ruh hali ve yangını ile takip etmekteyim. Demokrasi ve ahlak çerçevesinde yapılan her türlü yorum, eleştiri ve sergilenen tutum kıymetlimdir.  Saygı, sevgi, iyi niyetle…"


Kaynak: Magazin D

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK