Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Haber » Sıcaktan kavrulan Bodrum'da Valilik uyarısı | 22 Temmuz 2015 Carşamba 21:55

Sıcaktan kavrulan Bodrum'da Valilik uyarısı

BODRUM'da hissedilen hava sıcaklığının 40 dereceyi aşmasıyla birlikte, tatilciler ve yabancı turistler, plajlara ve havuzlara akın etti.

Muğla Valilliği, sıcak havaya karşı uyarılarda bulundu.

Muğla'nın Bodrum, Marmaris ve Fethiye gibi ilçelerinde hissedilen hava sıcaklıkları 40 dereceyi aştı. Muğla Valiliği yazılı açıklama yaparak aşırı sıcaklara karşı vatandaşlara uyarılarda bulundu. Muğla Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Nuri Ceyhan yaptığı yazılı açıklamada güneş ışınlarının dik geldiği 10.00-16.00 saatleri arasında denize girilmemesi ve güneşlenilmemesi gerektiğine dikkat çekerek "Bu saatlerin dışında denize girmek isteyenler güneşten koruyucu krem kullanmalı, şapka ve gözlük gibi gerekli koruyucu önlemleri almalı ve uzun süre kesintisiz güneşlenmemelidir. Risk altındaki yetişkinler ve yaşlılar, günde en az iki kez güneş veya sıcak çarpması yönünden izlenmelidir. Bebekler ise bu açıdan daha sık izlenmelidir. Bebek, çocuk, engelliler ve hayvanlar kapalı ve park etmiş araçlarda kesinlikle bırakılmamalıdır. Araçların iç ısıları, klima olsa dahi park edildikten çok kısa süre sonra yükselmektedir" dedi.

Aşırı sıcaklara rağmen turistler bugün de sahilleri ve otellerin havuzlarını doldurdu. İstanbul'dan tatile gelen 34 yaşındaki 6 aylık hamile Pınar Pasin 3 yaşındaki kızı Neylan Pasin ile bol bol yüzdü. Pasin "Bugün çok sıcak ama havuz serin, çocuğumla birlikte şapkalarımızı da taktık, hem tatil yapıyoruz hem eğleniyoruz. Bodrum sıcakta bile çok güzel" dedi.

Bölgedeki aşırı sıcakların bir hafta daha etkisini sürdüreceği belirtildi.


Kaynak: Magazin D

ReklamGIF
etiketler İlgili Etiketler
SONRAKİ HABER
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK