Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Magazin » Sibel Kekilli: Erkekler beni kolay av sanıyor | 13 Haziran 2014 Cuma 13:23

Sibel Kekilli: Erkekler beni kolay av sanıyor

Türk ve Alman erkekleri arasında bir kıyaslama yapan yıldız oyuncu, “Türk erkeklerinin en beğendiğim yönü, yemekte hesabı ödemeleri. Alman usulü denilen şeyi sevmiyorum” dedi.

ROL aldığı "Tatort Kiel" dizisinde kameraya yansıyan halinin, küçük ve zayıf bir kızı anımsattığını belirten Kekilli, erkekler konusundaki görüşünü şöyle açıklıyor: “Filmlerimdeki küçük ve zayıf imajım yüzünden erkekler benim kolay bir av olduğumu sanıyor. Geçmişim de bunda büyük rol oynuyor. O klişeden artık kurtulmak istiyorum. Çok sempatik davrandığınızda insanlar sizi küçümsüyorlar ve kendi çıkarları doğrultusunda kullanmak istiyorlar. Ben ise sürekli küçük bir kız olmadığımı yansıtmaya çalışıyorum. Bu yüzden mesafeli bir tutum içindeyim…'' Türk ve Alman erkeklerinin centilmenliğini de kıyaslayan Kekilli, "Türk erkeklerinin en beğendiğim huyları, kadınları yemeğe davet etmeleri ve hesabı kendilerinin ödemeleri. Almanlar, yarıya yarıya ödeme kasıntıları yüzünden canımı sıkıyor" diyor. Türklerin uyum sürecinde Almanların da hatalar yaptığını vurgulayan Kekilli, kendisine bile sık sık ülkesine ne zaman geri döneceğinin sorulduğunu belirterek, ‘Neden döneyim ki? Benim ülkem burası yani Almanya’ şeklinde konuşuyor.

“TÜRK SİNEMASI CESUR OLMALI”

Sibel Kekilli, dünya çapında pek çok ödül almış, uluslararası bir oyuncu olarak Türk sinemasının niçin yurt dışında yeteri kadar başarı kazanamamasının nedenlerini şöyle açıklıyor: “Türk sinemasındakiler cesaretli olmadıkları için yeterince zafer kazanamıyor. Beceremeyiz diyorlar, hayal güçleri dar. Ayrıca hep benzer senaryolar üzerine çalışıyorlar. Vatan araması, vatanım neresi hikayeleri. Halbuki İstanbul’da her tarafta farklı bir hikaye var aslında. Belki, yatırımlar hep dizilere yapılıyor. Dizi para kazandırır, okey ama dünyada adımızın duyulması için sinema filmi çekmeliyiz.

“BİR NUMARAM HÜLYA KOÇYİĞİT”

Çocukluğundan bu yana Yeşilçam’a ilgi duyduğunu belirten Kekilli, “Son zamanlar pek Türk filmi izlemeye fırsat bulamıyorum ama küçükken eski Türk filmleriyle büyüdüm ben, hepsini çok beğeniyordum. Maalesef fırsatım olmadı pek çoğunu izlemeye. Bir numaram da Hülya Koçyiğit’ti. Adile Naşit'i de çok severim ama yenileri tanımıyorum. Sadece Yılmaz Erdoğan ve Cem Yılmaz'ı biliyorum. Şimdi oradaki büyük oyunculara bakarsanız yüzde 90'ının dizi yaptığını görürsünüz. Buna üzülüyorum. En son Almanya'da yaşayan bir Türk yönetmeninin; Yılmaz Aslan'ın Kardeş Cinayeti filmini izledim ama beğenmedim.”


Kaynak: Tarkan Acar

ReklamGIF
etiketler İlgili Etiketler
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK