Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Magazin » Sibel Kekilli: Çıplak rollerde yine oynarım | 12 Haziran 2014 Perşembe 11:20

Sibel Kekilli: Çıplak rollerde yine oynarım

Almanya’da ödül töreninde “Sağlam projelerde rol almak istiyorum” diye açıkça çağrıda bulunan Kekilli, “O ödülü kazanınca doğru iş yaptığımı anladım” diyor.

DUVARA Karşı’dan sonra gelen pek çok teklif arasında Almanlar’dan Türk kızı rolleri, Türkler’den de çıplaklığın ön planda olduğu rol önerileri bulunuyordu. Ama onun amacı çevireceği filmlerde bir şeyleri başarabileceğini kanıtlamaktı. Artık iyi bir hikayesi olan bir filmde senaryo gerektiriyorsa soyunacağını söyleyen Kekilli, İtalyan yönetmen Tornatore tarafından çekilecek bir filmde fahişeyi canlandıracaktı. Ancak yönetmen Sibel’i genç, kısa ve sıska bulunca filmde rol alamadı. Kekilli bu konuda “O filmde çıplaklık vardı mesela ama rol verilse oynardım” diyor.

ÇAĞRISI TEPKİLERE NEDEN OLDU

Sibel Kekilli, doğru yolda olduğunu ise Almanya'da aldığı ödül sayesinde anladığını belirtirken şunları söyledi: "2010 yılında bana Almanya’da film ödülü verilince, kendi kendime 'Evet, doğru işi yapıyorsun' dedim. Ödül töreninde sahneye çıktığımda tefeci zihniyetlilere yaptığım 'Ben, kadın, oyuncu, sağlam projelerde yer almak istiyorum' çağrısı, çeşitli tepkilere neden oldu. Kimi beğendi, kimi 'Bu deli mi?' dedi. Olsun, ben de herkesin yaptığı işi beğenmiyorum. Takdir peşinde koşanlar genelde ona ulaşamazlar. Sonuç itibariyle herkes istediğini düşünüyor. Doğrusu da zaten bu..." Almanyalı Türk rollerini canlandırarak çeşitli ödüller aldığını dile getiren Sibel Kekilli, memleketinin neresi olduğunu şöyle açıklıyor:

KAYSERİ İLE BİR BAĞIM KALMADI

"Kendimi Türk'ten ziyade Alman olarak görüyorum. Yüzde 10 Türk hissediyorum. Ailemin memleketi olan Kayseri'ye en son 15 yıl önce gittim. Köyde elektrik yoktu ve alaturka tuvalet kullanıyorduk. Bugün o tecrübeleri edindiğim için mutluyum. Ama Kayseri ile ailemin memleketi olması dışında hiçbir bağım kalmadı. Benim memleketim Hamburg- Ottensen. Almanya’dan ayrılıp Türkiye’ye dönmem, benim vatanım Almanya…"


Kaynak: Tarkan Acar

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK