Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Medya » SBS 2013 Sonuçları öğrenme | 06 Ağustos 2013 Salı 02:26

SBS 2013 Sonuçları öğrenme

SBS yerleştirme sonuçları öğrenme sayfası.. SBS Tercih sonuçları öğrenme sayfası.. MEB haberi, SBS tercih ve SBS yerleştirme sonuçları saat 00.00 itibarıyla..

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ortaöğretime yerleştirme sistemine göre, 2013 SBS 'de tercih-yerleştirme sonuçlarını sitesinden duyurdu. 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı 2013 SBS 'de tercih-yerleştirme sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ortaöğretime yerleştirme sistemine göre, yerleştirme sonuçlarını sitesinden duyurdu.

MEB'DEN AÇIKLAMA - 2013 SBS Yerleştirme ve 2013 SBS Tercih sonuçları az önce açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı, SBS puanının düşürüldüğü iddia eden bir öğrencinin puanında hiçbir değişiklik olmadığını tespit edildiğini bildirdi. Milli Eğitim Bakanlığı, SBS puanının düşürüldüğü iddia eden bir öğrencinin puanında hiçbir değişiklik olmadığını tespit edildiğini bildirdi.Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, basında "SBS'de sonuçlar değiştirildi" başlığıyla yer alan haberle ilgili açıklama yapılma gereğinin duyulduğu ifade edildi. Haberde, "G.T. isimli öğrencinin ilk sonucu açıklandığında sistemde 485.291 olan SBS puanının, tercih yapmaya gittiği okulda 337.291'e düşürüldüğü" iddia edildiği hatırlatılan açıklamada, söz konusu öğrencinin velisinin daha önce de Bakanlığa ulaştığı, puan değişikliği yapıldığına dair sunduğu tüm "belge"lerin dikkatlice incelendiği belirtildi.Yapılan incelemelerde, G.T. isimli öğrencinin puanında hiçbir değişiklik yapılmadığı, halen yayınlanmış olan diploma notu ve puan bilgilerinde herhangi bir yanlışlık olmadığı tespit edildiği vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:"Değerlendirmeye sunulan 'belge'lerde ekran görüntüleri üzerinden 'kalıcı olmayan' düzenleme ile değişiklik yapıldığı ve 'belge' olarak sunulduğu görülmüştür. Bu şekilde üretilen sahte belgelerle herhangi bir okula kayıt yaptırmak mümkün değildir. Nitekim bu olayda da gerçek durum söz konusu öğrencinin tercih yapmak için okula yaptığı müracaatta açıkça ortaya çıkmıştır.
Söz konusu durum ile ilgili olarak Bakanlığımızca 'Belgede Sahtecilikten' suç duyurusunda bulunulacaktır. Kamuoyunun ve basının doğru bilgilendirilmesi adına bu açıklama yapılmış olup velilerimizin ve öğrencilerimizin maksatlı, gerçeği çarpıtan bu tür haberlere itibar etmemesini dileriz."


Kaynak: Medya

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK