Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Tatil » Rus güzellerden mahrum kalacağız | 25 Şubat 2016 Perşembe 23:23

Rus güzellerden mahrum kalacağız

Rusya ile Türkiye arasındaki kriz güzellik yarışmasını da vurdu. Rusların davete icabet edeceğinden şüpheli olan organizasyoncular Rusya ve Federasyonuna bağlı bölgelerden yarışmacı davet etmeyecek!

ANTALYA’da 5 yıl üst üste düzenlenen Miss Euarisa Güzellik Yarışması’nda bu yıl Rusya ve Rusya’ya bağlı federal bölgelerden yarışmacı katılmayacak. Organizatör Fevziye Çalışkan tarafından düzenlenen, 35 ülkeden 35 finalistin jüri karşısına çıktığı yarışma organizasyonuna davet edilecek ülkelerin kraliçe adayları için davetiyeler hazırlanmaya başlandı. Yaz sezonunda yapılması planlanan yarışma için 35 ülkeye davetiye gönderilecek.

Miss Eurasia Güzellik Yarışması’na her yıl Rusya Federasyonu’na bağlı federal bölgelerden yarışmacı davet ettiklerini belirten Fevziye Çalışkan, kriz nedeniyle bu yıl davetiye göndermeyeceklerini açıkladı. Moskova başta olmak üzere, Novosibirsk, Yekaterinburg, Pyatigorsk ile Simferopol’dan yarışmacı kabul ettiklerini vurgulayan Çalışkan, “Davetiyeleri göndersek bile gelip gelmeyecekleri konusunda emin olamayacağız. Organizasyonun sürekliliğini tehlikeye düşürmek istemediğimiz için bu yıl Rusya ve federal bölgelerine ayırdığımız kontenjanı başka ülkelere kaydırma kararı aldık. Yine organizasyonda 35 ülkenin finalisti yarışacak” diye konuştu.


Kaynak: Magazin D

ReklamGIF
ÖNCEKİ HABER
SONRAKİ HABER
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK