Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Spor » Rıdvan Dilmen, Türk futbolundaki devrimi açıkladı! | 15 Ekim 2014 Carşamba 07:21

Rıdvan Dilmen, Türk futbolundaki devrimi açıkladı!

Rıdvan Dilmen, TFF'nin ocak ayında yabancı sınırlaması ile ilgili bir devrime gideceğini kaydetti.

NTVSpor'da yorumculuk yapan Rıdvan Dilmen, A Milli Takımımızın son durumunu değerlendirdiği programda, yabancı sınırlaması ile ilgili önemli bir açıklama yaptı.

Dilmen, Türkiye Futbol Federasyonu'nun, ocak ayında yabancı sınırlaması ile ilgili bir değişikliğe gideceğini ve bu kararın bir devrim niteliğinde olacağını ifade etti.

Terim'in yabancı sınırlamasının kalkmasını istediğini kaydeden Dilmen, "Hocamız sınırsız yabancı istiyordu, biz 5+3 kararı verdik. O zaman futbol direktörünü kaldıracaksınız. Niye istiyor Fatih hoca, "milli takıma zararı olmaz diyor". Federasyon ne diyor, "olmaz" diyor. Fatih hoca bunun üzerinde, Ocak ayında muhtemelen açıklayacaklar, kriterler getirerek, belki de yabancı sınırlamasınnı açacaklar. Şu anda bu projede bir zaman kaybı var. Ben hocanın yapamadıklarını sezinliyorum, duyuyorum, biliyorum" diye konuştu.

"OCAK AYINDAKİ KARAR DEVRİM"

Ocak ayında verilecek yabancı kararını bir devrim niteliğinde olacağını söyleyen yorumcu, "Fatih Terim bir tercih yapacak, Futbol Direktörü mü, teknik direktör mü? Arsene Wenger mesela, Arsenal'in futbol takımının anahtarı orada. Ocak ayında açıklayacakları yabancı kontenjanı kararı bir devrimdir. Yabancı kriterleri ile ilgili önemli kararlar geliyor. Ama geciktik" dedi.

"EN AZ 10 KULÜP EKSİ PUANLA..."

Öte yandan Dilmen, kulüplerin finansal durumunun iyi olmadığını belirten eski futbolcu, "Türkiye'de en az 10 tane kulübün bu yıla eksi puanla başlaması lazımdı. Demiş ki TFF kulüplere, bunları uygulayın demiş. Geçen sene kurallar uygulansa, Gaziantep küme düşecekti. Sonra altyapıdaki kaynağı Ahmet'e, Mehmet'e, yabancıya veriyorlar" şeklinde yorum yaptı.


Kaynak: Tarkan Acar

ReklamGIF
SONRAKİ HABER
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK