Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Magazin » Putin'i bikiniyle karşıladılar | 14 Ağustos 2014 Perşembe 09:30

Putin'i bikiniyle karşıladılar

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, geçtiğimiz Mart ayında Ukrayna’dan tek taraflı kararlarla ilhak edilerek Rusya’ya bağlanan Kırım yarımadasına ikinci çıkarmayı yaptı.

Özel uçağıyla Rusya Karadeniz donanmasının üssü Sivastopol şehrine gelen Putin, Rusya Güvenlik Konseyi’nin bugünkü toplantısını Kırım’da yapacak. Putin ayrıca burada 150 Rus milletvekili ve Kırım halkıyla şehir meydanında sohbet edecek. Putin’in ikinci Kırım çıkartmasının zamanlaması Rusya’dan Ukrayna’ya gönderilen insani yardım konvoyuyla da çakışmış oldu. Böylece Kremlin Sarayı, hem Ukrayna hem de dünyaya “Rusya ne pahasına olursa olsun ne Kırım, ne de Ukrayna’daki soydaşlarından vazgeçmek niyetinde değil” mesajını vermiş olacak.

Bu arada Ukrayna sınırına giden 280 araçtan oluşan Rusya insani yardım konvoyuyla ilgili çelişkili haberler gelmeye devam ediyor. Ukrayna İçişleri Bakanı Arsen Avakov’un “Konvoyun Ukrayna’ya girişine izin vermeyeceğiz” açıklamasından sonra Ukrayna Başbakanı Arseniy Yatsenyuk yeni bir açıklama yaparak “Rusya’nın gönderdiği insani yardımı sadece ve sadece Kızıl Haç yetkililerinden kabul etmeye hazırız. Yardımın Ukrayna topraklarında Rusya ile fiziki hiçbir bağlantısı olmaması lazım” dedi. 

PUTİN’Lİ BİKİNİLER

Kırım’ın Sivastopol kentinde 10 Ağustos’ta başlayan 20 Ağustos’a kadar devam edecek olan Tavrida Uluslararası Gençlik Forumu’nda bazı katılımcıların Putin ve Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev’in fotoğraflarının olduğu bikiniler giymesi dikkat çekti. Forumda 50 ülkeden davetli yer alıyor.


Kaynak: Tarkan Acar

ReklamGIF
ÖNCEKİ HABER
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK