Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Magazin » Oya Aydoğan’ın sağlık durumunu doktorları açıkladı | 11 Mayıs 2016 Carşamba 19:32

Oya Aydoğan’ın sağlık durumunu doktorları açıkladı

Oya Aydoğan'ın ameliyatını gerçekleştiren doktorları, sağlık durumu hakkında açıklama yaptı.

Liv Hospital Başhekimi Op.Dr. Adil Tanık, Pr. Dr. Ahmet Özkara, Dç. Dr. Kelam hamamcıoğlu, Prf. dr. Simru Tuğrul ve Op. Dr. Banu Taşçı Fresko’dan oluşan heyetin düzenlediği basın toplantısında Oya Aydoğan’ın sağlık durumu ile ilgili son gelişmeler basın mensupları ile paylaşıldı.

Oya Aydoğan’ın genel olarak durumunun ciddiyetini koruduğunu söyleyen Liv Hosiptal Başhekimi Op. Dr. Adil Tanık ‘Oya Hanım’ın durumu halen ciddiyetini koruyor, şuan genel kanaması durdurulmuş ve kan akışı düzenli olarak sağlanmakta ve tansiyonu kabul edilebilir seviyelere indirilmiştir, fakat hastanın hemen ameliyata alınmasına rağmen beyninde yoğun ödem oluştuğu gözlenmiştir, şuan ödem atıcı tedaviler uygulanmakta ve uyutulması 48 saat daha devam edilmekte olacaktır’ dedi.

Op. Dr. Adil Işık şu açıklamayı yaptı ‘Hastamız bize ulaşınca sol tarafta güç kaybının mevcut olduğu hemen ameliyata alınması gerekliliği vasıl oldu, fazladan kan kullanımlı bu ameliyatta aşırı kanama mevcutken gerekli müdaheleler yapılıp kanama durduruldu, daha sonra yaptığımız tetkiklerde beynin bu hasardan olumsuz etkilendiğini ve ödem oluştuğunu tespit ettik, beyne az kan gitmesi aşırı ödem oluşumuna neden olduğu gözlendi. Hastamız halen ciddiyetini korumaktadır, uyutulma süreci sonrası beyin odaklı tedavilerden sonra hastamızın durumu netleşecektir’ dedi.


Kaynak: Magazin D

ReklamGIF
etiketler İlgili Etiketler
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK