Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Kadın » Orgazm hakkında bilmediğiniz 10 gerçek | 14 Ekim 2014 Salı 21:26

Orgazm hakkında bilmediğiniz 10 gerçek

Seks esnasında orgazma ulaşmak için ne kadar süre gerekli? Seks pozisyonları orgazma nasıl etki ediyor? Partnerinizle eş zamanlı orgazm olmak gerçekten mümkün mü? Orgazm hakkında merak ettiğiniz ve daha önce hiç duymadığınız gerçekleri sizin için araştırdık.

İşte orgazm hakkında bilmediğiniz 10 gerçek...

Mutlu sona ulaşmak için pek çok yol var

Klitoral orgazm, seksi mutlu sona ulaştıran ve en çok tanınan orgazm türüdür. Ancak klitoral dışında vajinal orgazm, karışık orgazm ve çoklu orgazm türleri de vardır.

Pozisyonlar orgazmı etkiliyor

Seks pozisyonlarının orgazmı etkilediğini biliyor muydunuz? Özellikle "Doggie" adı verilen köpek pozisyonu, kadınları muhteşem orgazma götüren en etkili pozisyonlardan biri. G-noktasını ve klitorisi etkili bir şekilde uyaran bu pozisyon, kadınlar tarafından çok seviliyor.

Göğüs uçları orgazmı diye bir gerçek var!

Göğüs uçları erojen bölgelerden biridir. Meme uçları, kadınları muhteşem orgazma götürmek için uyarıcı ve farklı bir alternatif olabilir!

Mastürbasyon

Kendi hassas noktalarınızı bulmak ve seksi doruk noktaya taşıyabilmek için, mastürbasyon yapmak büyük önem taşıyor. Daha büyük orgazmlar yaşamak istiyorsanız, mastürbasyon yapmanın önemini atlamayın!

Orgazm süresi ortalama 20 saniye

Yapılan araştırmalara göre orgazm süresi yaklaşık olarak 20 saniye sürüyor. 20 saniye boyunca her 0.08 saniyede kasılmalar gerçekleşiyor. Bu ritmik kasılmaları artırmak ve orgazmı zirveye taşımak için kegel egzersizleri yapabilir ve zamana karşı koyabilirsiniz!

Pek çok kadın sahte orgazma sığınıyor

Yapılan pek çok cinsellik araştırmasına göre kadınların %60'ı seks esnasında orgazm taklidi yapıyor. Erkeklerin %59'u ise kendilerini mutsuz etmemek için orgazm taklidi yapan kadınların aslında gerçekten orgazm olmadığını anlayabiliyor.

Mutlu düşünerek sonuca ulaşılabilir!

Yapılan araştırmalara göre, zihin yoluyla kendinizi orgazma hazırlayabilirsiniz. Seks terapistlerine göre nefes alma, fantezi kurma ve kendinize odaklanma kombinasyonu sizi orgazma götürecektir.

Sessiz kalmak seksi kötü etkiliyor

Sevişme esnasında sessiz kalmak yerine daha çok ses çıkarmak mükemmel orgazmın anahtar parçası. Yapılan araştırmalara göre seks esnasında çıkarılan yüksek sesler, küçük çığlıklar sizi mükemmel orgazma ulaştırıyor. Bunun yanı sıra sessiz kalmak ve hiç ses çıkarmamak seksi daha kötü bir hale getiriyor.

Sıkıntı ve endişe orgazmdan uzaklaştırıyor

Stres seviyesi yüksek olan kadınlar, sakin ve stresten uzak bir yaşantısı olanlara göre daha az orgazm oluyor. Yatakta mutlu sonlar için stresi hayatınızdan uzak tutun!

Eş zamanlı orgazm hayal değil!

Partnerlerin aynı anda orgazm olmasını yalnızca filmlerde görüyor olabilirsiniz. Ancak yapılan araştırmalara göre pek çok çift eş zamanlı orgazm olabiliyor


Kaynak: Tarkan Acar

ReklamGIF
ÖNCEKİ HABER
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK