Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Kültür-Sanat » O diziye öpüşme cezası geldi! | 30 Ekim 2015 Cuma 21:14

O diziye öpüşme cezası geldi!

RTÜK, Fox TV'de yayınlanan "İnadına Aşk" dizisinde Defne ile Yalın'ı "Hiç de masum öpüşmüyorlardı" diyerek ceza kesti. Fox TV'ye de uyarı cezası verildi.

Fox TV'de yayınlanan "İnadına Aşk" adlı dizinin 9'uncu bölümündeki "Defne" ile " Yalın" karakterlerinin öpüşme sahnesini görüşen RTÜK, "Hiç de masum öpüşmüyorlardı" dedi ve ''Çocukların şehvet duygularını tetikleyip dengelerini bozduğunu" savundu. Fox TV'ye de uyarı cezası verildi. RTÜK'ün, öpüşme sahnesi ile ilgili analizi şöyle:  ''Yeni bölüm öncesi, bir önceki bölüm özetini yayınlamış ve yaklaşık 5 saniye süren öpüşme sahnesi ile eski bölüm bitirilmiştir. Yeni bölüm (9. bölüm) dizi başlangıç jeneriğinden sonra öpüşme sahnesi ile başlamış, 30 saniye sürmüş ve reklam kuşağı ile kesilen dizi, bu sahne ile tekrar başlamış, yaklaşık 40 saniye öpüşme sahnesi gösterilmiştir.  

CİNSEL NİTELİK TAŞIYOR  Öpüşme sahnesinin mevcut gösteriminin senaryo gerekliliğinden öte, süre ve çekim tekniği nedeniyle cinsel nitelik taşıdığı, 'masum' bir sahne olarak nitelenemeyeceği anlaşılmaktadır. Yayıncı kuruluşun izlenirlik uğruna sahnenin 3 kez tekrarlanarak abartıldığı izlenimi oluşmuştur.


Kaynak: Magazin D

ReklamGIF
etiketler İlgili Etiketler
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK