Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Magazin » Nurgül'ü kim ihbar etti? | 26 Ağustos 2013 Pazartesi 12:55

Nurgül'ü kim ihbar etti?

Maliye bakanlığı vergi denetim kurulu başkanlığı’nın, ünlü sinema sanatçısı nurgül yeşilçay hakkında başlattığı vergi incelemesinin ayrıntıları.

Koç Grubu’nun enerji şirketlerinde olduğu gibi Nurgül Yeşilçay’ın vergi incelemesinin altından da bir ihbar mektubu çıktı.
 
Taraf gazetesinin haberine göre İhbar mektubu, Vergi Denetim Kurulu’na İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’ndan geldi. İhbar mektubu işlemle alan denetim kurulu da, Yeşilçay’ın geriye dönük beş yıllık hesaplarını mercek altına aldı.
 
İnceleme doğrultusunda, Yeşilçay’ın gelirleri ve ödediği vergiler çapraz sorgulamaya alınacak. İnceleme sonucunda ise, beyan edilen gelirlerin gizlendiğinin kanıtlanması halinde Yeşilçay yüklü miktarda vergi cezası ödeme riski ile karşı karşıya kalacak.
 
YEŞİLÇAY’I ÇALIŞANI YAKTI
Nurgül Yeşilçay hakkında vergi incelemesi başlatılmasına yol açan ihbar mektubu, 2013 yılının Nisan ayında İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na gönderildi. Yeşilçay’ın, eski bir çalışanı olduğu öğrenilen ihbarcı, Yeşilçay’ın elde ettiği gelirler hakkında ayrıntılı bilgiler vererek, ünlü sanatçının devletten gelirlerini gizlediğini öne sürdü. Savcılık da, iddiaların doğru olup olmadığının araştırılması için ihbar mektubunu Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı’na gönderdi. Başkanlık da, ihbar mektubunda yer alan iddiaları araştırmak için vergi müfettişlerini görevlendirdi.
 
SANATÇILAR TEDİRGİN
Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu, Koç Grubu’nun TÜPRAŞ, Opet ve Aygaz şirketleri hakkında başlattığı vergi incelemesine de, bir ihbar mektubu neden olmuştu. Söz konusu ihbar mektubu Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı birimlere gönderilmiş, emniyet de ihbar mektubunu Vergi Denetim Kurulu’na aktarmıştı. Yeşilçay’ın hakkında başlatılan vergi incelemesinin de altından ihbar mektubunun çıkması kafaların karışmasına yol açtı.


Kaynak: Medya

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK