Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Medya » Mopa Mutfak Bursa'da Açılıyor | 16 Kasım 2016 Carşamba 19:52

Mopa Mutfak Bursa'da Açılıyor

Ahşap ürünlerin imalat ve pazarlama konusundaki ilk duayen firmalarından olan MOPA Mutfak, uzun süre ara verdiği Bursa mağazasını açma çalışmalarına hız verdi.

 1976 yılında başlayan modüler Mutfak üretimi süreci, son girişimlerle Türkiye'de 38 mağaza sayısına ulaştı.  ‘Kaliteye tesadüfen ulaşılamaz, bilinçli çabalarla elde edilir ve sürekliliği de aynı anlayışla sağlanır’ prensibini ilke edinen MOPA ailesi, 1986 yılında tüm Türkiye'ye modüler mutfak üretim ve pazarlamasını yapabilmek için Ankara Siteler ve akabinde Akyurtta 10.000 m² lik bir alanda tamamen otomasyona dayalı son teknoloji makinalarla donatılmış entegre tesisinde üretimi gerçekleştirmektedir.  

Mopa Mutfak markası ile pazarda yer alan firma, ürünlerinin tamamına yakınını kendi bünyesinde üreten Türkiye’deki ilk ve tek firmadır. Üretiminde tamamıyla bilgisayar kontrollü otomatik makinelerle çalışılmaktadır. Konusundaki teknolojik gelişmeleri sürekli takip ederek bu gelişmeleri ürünlerine yansıtmaktadır.  Konusunda uzman mimar ve mühendislerden oluşan ekibi ile Bursa mağaza sorumlusu Ağaç İşleri Endüstri Mühendisi Erkan Kalafat, yeni yapılandırılan Bursa Mopa Mağaza ile ilgili şu bilgileri paylaştı.  

Son yıllarda yaşanan sektörel daralma sebebiyle pek çok modüler mutfak firması sektörden çekildi. Mutfak üretimi ve satış sonrası hizmetleri dışarıdan görüldüğü kadar kolay bir sektör değildir. Markalı mutfak sektörünü baz aldığımızda, önümüzdeki dönem hizmet verebilen 3-4 firma ile piyasaya katkı sağlayabilecektir. Diğer firmalar bu zorluklarla baş edemeyerek sektörden çekilmek zorunda kalmışlardır.  

Biz Mopa Mutfak olarak yaklaşık "40 senedir işimiz mutfak üretmek." Bunu da sektörün ihtiyaçlarını gözardı etmeden, vizyonumuz ile halkımızın beklentilerini karşılayacak şekilde yapmaya çalışıyoruz.   Müşterilerimiz de sağ olsunlar bu çabalarımızı iyi karşılıyor ve bizi destekleriyle istediğimiz noktalara taşıyorlar.     Mutfakta yapılmayanları ilk kez yapmak düsturuyla yola çıktık. Normalde mağazamızda sürekli kek pişirilir. Teşhir mutfaklarımızı çalışır olarak düzenlediğimiz için gelen misafirlerimizi bu mutfaklarda ağırlarız. Müşteriler daha alım yapmadan önce yaşayan mutfakları deneyimleme imkanına sahiptirler. Hatta bu o kadar ileriye gitti ki, memnun kalan müşterilerimiz mutfak dolabı ihtiyacı olmasa dahi, kekimizden yemek için ziyaret eder oldular. Bu da bizi çok memnun ediyor.

Hatta son taleplerle beraber bunu hazır mutfaklarda yemek programı haline dönüştürmeyi planlıyoruz.   Yeni konsept "Akıllı Mutfaklar". Siemens ile yapılan çalışma ile yeni cihazlarımız internet üzerinden kullanılabilir olacak. Eve gelmeden bir kamera yardımıyla buzdolabındaki herhangi bir yiyeceğin eksik olup olmadığını görebileceksiniz. Bulaşık veya çamaşır makinanızı çalıştırıp siz eve varana kadar yıkama işlemini bitirmesini ve geldiğinizde hazır olmalarını sağlayabileceksiniz. Fırında daha önce hazırladığınız bir yiyeceği siz gelene kadar pişip sıcak olarak sizi beklemesini sağlayabilecek teknolojiyi mutfaklarımızda sunuyor olacağız.  

Gelişen süreçte, perakende konusunda mağazalara giren sayılarını artırmak maksatlı çalışmalar yapıyoruz. Örneğin mutfak ile birlikte satışı yapılacak ürün olması sebebiyle, kapı konusunda çalışmalar yapıyoruz. Bursa mağazamız açıldığı anda, Bursa ve bölgenin en büyük kapı mağazası olacak. Müşterilerimiz evlerini yaptırırken mutfak ,kapı ve banyo mobilyasını bir arada düşünüyorlar. Biz de müşterilerimize, mağaza mağaza gezmeden bu isteklerini en fazla çeşitle bulabilecekleri mağaza olarak hizmetlerine sunacağız. 


Kaynak: Magazin D

ReklamGIF
etiketler İlgili Etiketler
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK