Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Kültür-Sanat » Mısır Tanrıları, Hesaplaşma, Aşk ve Gurur ve Zombiler | 28 Şubat 2016 Pazar 07:39

Mısır Tanrıları, Hesaplaşma, Aşk ve Gurur ve Zombiler

Film izleyicilerinin dört gözle beklediği seanslar başlıyor. Bu hafta ikisi yerli 6 yeni film sinemaseverlerle buluşacak.

“MISIR TANRILARI” Kariyerinin başlarında “The Crow”, “Dark City” gibi iki esaslı film çeken kaç yönetmen tanıyorsunuz? Alex Proyas, sonraları Isaac Asimov’dan başarıyla uyarladığı “I,Robot” ile bilimkurguya hakimiyetini de ispatlamış bir isim. Mısır’da Yunan bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelen sinemacının doğduğu topraklara, insanoğlunun yazılı tarihinin de öncesinde geçen bir hikayeyle dönmesi hepimizde heyecan yaratmıştı. “Mısır Tanrıları”, isminden anlayacağınız gibi Mısır’ın gizemli geçmişinde geçen bir film.

Gizemli çünkü eğer ünlü Sümerolog Zecharia Sitchin haklıysa, bir zamanlar, çok ama çok uzun zaman önce, Mısır ve çevresini “Tanrılar” ziyaret etmişti. Aslında onlar başka gezegenden gelmiş kimselerdi ama yerel halk, uzun ömürleri ve beraberlerinde getirdikleri güçlü silahları yüzünden onlara “tanrı” demişti.

Her bakımdan son derece etkileyici gözükebilecek bir hikaye, maalesef “CGI bataklığı” diye özetleyebileceğimiz abartılı bilgisayar efektlerine boğulmuş. Doğrusu, Nicolas Cage’in başrolde oynadığı “Kehanet”te bile aldığı olumsuz eleştirilere rağmen hikaye anlatma bakımından vasatın altına düşmeyen Proyas’ın bu kez geçer not alamayacağından endişe ederiz.


Kaynak: Magazin D

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK