Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Kültür-Sanat » Memur-Sen diziler için Bakanlığı göreve çağırdı | 25 Şubat 2016 Perşembe 22:05

Memur-Sen diziler için Bakanlığı göreve çağırdı

Memur-Sen Ankara İl Başkanı Mustafa Kır, televizyon programlarının kültür ve toplum değerlerini yok ettiği iddiasıyla tepki gösterdi. Kır, aile hayatını kuşatan televizyon yayınlarına karşı Aile Bakanı Sema Ramazanoğlu’nu göreve çağırdı.

Memur-Sen Ankara İl Başkanı Mustafa Kır, aile hayatını kuşatan televizyon yayınları ile ilgili yazılı olarak basın açıklaması yaptı. Kır, son yıllarda bazı ulusal televizyon kanallarında, bilgi, görgü, sağlık, trafik, kişisel bakım gibi halkın ihtiyacı olan beceri ve kültür artırıcı programların yayınlandığını belirtti. Kır, “Bazı televizyon kanallarında yayımlanan birbirinin kopyası mahiyetinde, batı kaynaklı, aile bağlarını, arkadaşlık ilişkilerini koparan, toplumsal dayanışma ruhunu, sevgi, saygı, vefa, merhamet sadakat gibi güzel hasletleri yok eden hırs, öfke, kin, nefret, intikam ihanet, şiddet ve şehvet gibi süfli duyguları harekete geçiren, cinselliği öne çıkaran, çarpık ilişkileri makul gösteren diziler, magazin haberleri ve evlendirme programları ile toplum adeta değişim ve dönüşüm tehdidi altındadır.” uyarısında bulundu.


Kaynak: Magazin D

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK